• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Позитив тижня. "Штурм-С" успішно пройшов вогневі випробування з новою ракетою

Крім того: українські бронетехніки показали самохідний міномет "Смерека", МБАК "Бердянськ" спустили на воду, а в ЗСУ після модернізації передали 50 БРДМ

Випробування модернізованого ракетного комплексу "Штурм-С"/defence-ua.com
Випробування модернізованого ракетного комплексу "Штурм-С"/defence-ua.com
Реклама на dsnews.ua

Модернізований "Штурм-С" здійснив перший пуск ракети

Тотальна модернізація самохідного протитанкового ракетного комплексу "Штурм-С", який отримав збільшену дальність пострілу і можливість ведення бойових дій за будь-яких погодних умов і часу доби, пройшла перші вогневі випробування. Про це повідомляє Defense Express.

"Міноборони зробило ставку на створення зразків озброєння з максимальним урахуванням реального бойового досвіду, наявних і перспективних загроз на полі бою і реально необхідних Збройним Силам України", — прокоментував розробку самохідного протитанкового ракетного комплексу заступник міністра оборони України Олександр Миронюк.

Глибока модернізація "Штурм-С" включає в себе заміну ракети 9М114 "Кокон" на РК-2П від ДККБ "Луч", заміну застарілих засобів прицілювання і радіоканалу наведення на новий комплекс ОПСН-І з тепловізором і лазерною системою наведення, а також інші нововведення .

Українські бронетехніки презентували самохідний міномет "Смерека"

Компанія "Українська бронетехніка" продемонструвала делегації з Індонезії 120-мм самохідний міномет "Смерека", розроблений фахівцями підприємства. Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Реклама на dsnews.ua
Cамохідний міномет "Смерека"/mil.in.ua
Cамохідний міномет "Смерека"/mil.in.ua

Можливості та оснащення 120-мм самохідного мінометного комплексу "Смерека": система автоматичного розгортання і складання; автоматичне горизонтальне і вертикальне наведення; отримання даних від зовнішніх джерел; наведення і регулювання відбувається за допомогою пістолета керуючої консолі типу «джойстик»; зберігання боєприпасів.

Крім відвідування підприємства "Українська бронетехніка" представники Індонезії також відвідували інший вітчизняний завод приватного сектора оборонно-промислового комплексу — НВО "Практика".

В Україні розробляють інноваційну автономну безпілотну систему

Компанія A.Drones закінчує розробку автономної безпілотної системи, що включає коптер Watchbird і наземний бокс-дронопорт. Проводяться фінальні тести системи з різними видами коптеров і харчування. Про це повідомляє Defense Express.

Як відзначають розробники, це дуже складна система, що включає десятки підсистем: моніторинг погоди, резервне електроживлення, клімат-контроль, механіку, зв'язок, включаючи супутниковий канал, комп'ютерний зір, нейронні мережі, систему пошуку несправностей, штучний інтелект управління. Все це робить систему від A.Drones дуже гнучкою — вона може бути повністю автономною і працювати за розкладом або реагувати на загрози, може управлятися оператором, може мати на борту автономний коптер з радіусом дії до 10 км або прив'язаний, що злітає на висоту до 100 метрів і підзаряжається за допомогою дроту.

Зберігання, харчування, автоматичний зліт і посадка коптера здійснюється з захищеного автономного дронопорта і не вимагає участі людини. Корисне навантаження безпілотника дозволяє дистанційно передавати в центр оператору відзняті під час польоту фото- і відеоматеріали, при цьому робити це вдень і вночі. Така система здатна встановлюватися прямо в полі з живленням від сонячних батарей, на автомобілі, на морських і річкових суднах, на дахах будівель і її практично не треба обслуговувати.

Автономні дронопорти від української компанії можуть бути використані для будь-якого моніторингу територій, де постійне перебування людей-спостерігачів і обслуговуючого персоналу недоцільне. Зокрема, для огляду лісів і полів в інтересах протипожежної служби, поліції або екологів, для охорони великих об'єктів, як аеропорти, атомні електростанції або військові склади.

Після модернізації в ЗСУ передали 50 БРДМ-2Л1

Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод» достроково виконало державне оборонне замовлення на ремонт і модернізацію БРДМ-2Л1. В рамках контракту замовник отримав близько 50 броньованих розвідувально-дозорних машин.

БРДМ-2Л1
БРДМ-2Л1

Як повідомляє сайт "Укроборонпрому", в процесі модернізації фахівці підприємства поліпшили тактико-технічні характеристики базової машини БРДМ-2. Зокрема, змінена ергономіка машини за рахунок бічних люків посиленим бронюванням, а також встановлені тепловізори та сучасні засоби зв'язку і навігації, що відповідають стандартам НАТО.

Раніше "Житомирський бронетанковий завод" передав ЗСУ після капітального і регламентного ремонту більше двох десятків БМП-1 і близько десятка БМП-2.

"Бердянськ" спущений на воду після докового ремонту

Після завершення докової частини ремонту спущений на воду малий броньований артилерійський катер ВМСУ P175 "Бердянськ". Про це повідомляє сайт "Миколаїв — місто корабелів".

Катер зайшов на Миколаївський суднобудівний завод 10 червня для проведення регламентного докового ремонту та усунення пошкоджень, отриманих під час російської агресії в Керченській протоці. Зараз триває відновлення внутрішніх приміщень, корабельних систем і пристроїв. МБАК планується передати ВМС України в листопаді.

Відновлений катер "Бердянськ"/shipbuilding.mk.ua
Відновлений катер "Бердянськ"/shipbuilding.mk.ua

На сьогоднішній день, крім МБАК "Бердянськ", на ДП "Миколаївський суднобудівний завод" проходить капітальний ремонт ще кілька судів і кораблів, серед яких середній десантний корабель "Юрій Олефіренко", протидиверсійний катер "Гола Пристань" і лоцманський катер ЛК-115.

    Реклама на dsnews.ua