• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Позитив тижня. Наш "Булат" буде потужнішим і надійнішим російського танка Т-90А

Крім того: в Україні розпочато випуск систем управління зброєю бойового вертольота, у військах освоюють грозу артилерії — РЛС "Зоопарк-3", а завод "Маяк" незабаром почне випробування піхотної версії великокаліберного кулемета

Танк "Булат" Т-64БМ
Танк "Булат" Т-64БМ / Defense Express
Реклама на dsnews.ua

Модернізований "Булат" Т-64БМ2 успішно пройшов вогневі випробування

Як зазначає Defense Express, який розмістив відео випробувань, головною особливістю Т-64БМ2 "Булат" є установка нового моторно-трансмісійного відділу з двигуном і трансмісією. Тобто замість штатного 5ТДФМА з потужністю 850 к.с. встановлюється 1000-сильний 6ТД-1. Це дозволяє значно підвищити рухливість і інші ходові і експлуатаційні характеристики. Зокрема, питома потужність 45-тонної машини збільшується з 18,9 к.с./т до 22,2 к.с./т. А у російського Т-90А цей показник становить 21,5 к.с./т.

Ця модернізація "Булатів", підкреслює видання, є вкрай важливою і тому, що дозволить уніфікувати двигуни на вітчизняних танках, враховуючи паралельні роботи з модернізацією Т-64БВ за програмою "Краб". У той же час технологічні рішення з Т-64БМ2 "Булат" можуть цілком перенестися і на "Краб", що дозволяє прискорити цю розробку.

Крім того, використання 6ТД нівелює ризики, з якими зустрілися російські танки. Вони продовжують їздити на моторі, розробленому ще для Т-34. Це призводить до постійних проблем в танкових підрозділах армії РФ зі зменшенням ресурсу двигунів і їх надійності.

Нагадаємо, в жовтні минулого року в ЗСУ передали партію модернізованих "Булатів". Після проходження модернізації танки стали більш сучасними з поліпшеною координацією зв'язку, приладами прицілювання і системою спостереження.

Українські військові освоюють новий комплекс розвідки "Зоопарк-3"

Реклама на dsnews.ua

Як розповів АрміяInform головний конструктор контрбатарейних і багатофункціональних радарів КП НПК "Іскра" Олексій Залевський, розробку цього зразка почали в 2016 р., в 2019-му були проведені успішні державні випробування, і комплекс був прийнятий на озброєння ЗСУ. Він дозволяє визначати координати стріляючих позицій мінометів, артилерії, координати точок старту ракетних комплексів залпового вогню і оперативно-тактичних ракет.

Комплекс розвідки "Зоопарк-3"
Комплекс розвідки "Зоопарк-3"

Зараз проходить практичне випробування станції з її максимальним тестуванням в польових умовах. Як зазначає видання, "Зоопарк-3" більш автоматизований, він перевищує наявні іноземні зразки по дальності розвідки. Це дозволить використовувати станцію не на лінії зіткнення, а подалі в тилу.

Ще однією особливістю комплексу є те, що машина управління може перебувати на значній відстані від самої РЛС. Таким чином збільшується живучість особового складу, який працює на станції.

Як раніше писала "ДС", завдяки потужній РЛС цифрова система по першому пострілу будує з нуля траєкторію польоту снаряда (або ракети), визначаючи таким чином місце розміщення ворожої артилерії. Використання цифрової фазированої активної решітки дозволяє розміщувати станцію за кілька десятків кілометрів від лінії фронту (дальність виявлення роботи артилерії — до 29 км, РСЗВ — до 59 км) і моніторити поле бою в секторі 180 градусів.

"Маяк" почне випробування піхотної версії великокаліберного кулемета

Завод "Маяк" створив переносний піхотний варіант відомого "зенітного" танкового кулемета КТ-12,7 під патрон 12,7х108мм. Як повідомляє Defense Express, вже влітку українські зброярі почнуть випробування цього зразка зброї на полігоні.

Дослідний зразок великокаліберного кулемета КТ-12,7 від ПАТ "Завод" Маяк "
Дослідний зразок великокаліберного кулемета КТ-12,7 від ПАТ "Завод" Маяк "

У світі існує три виробництва кулеметів цього сімейства: перше було створено в радянські часи в Казахстані, друге знаходиться в Росії, а бойові показники українського КМ-12,7 значно перевищать можливості конкурентів і західних аналогів. На відміну від радянського зразка, модель виробництва заводу "Маяк" створена за сучасними західними стандартами в партнерстві з компаніями Bartlein Barrels Inc. (США) і ARS Ballistics (Великобританія).

Крім того, київські зброярі працюють над створенням власного варіанту великокаліберного кулемета калібру 14,5 мм (аналог радянського КПВ/КПВТ). Із завершенням цих розробок і постановкою їх на озброєння на "Маяку" фактично оволодіють повним циклом виробництва кулеметів всіх калібрів, що використовуються в Збройних силах України.

Нагадаємо, в січні цього року завод "Маяк" представив мультікаліберную платформу "КалашНаш".

У Сенаті США попередньо погодили збільшення допомоги Україні

Комітет Сенату США схвалив прийняття законопроекту про "Партнерство з Україною з безпеки", що передбачає, зокрема, збільшення американської військової допомоги нашій країні. Представляючи законопроект, голова Комітету сенатор Роберт Менендес назвав ініціативу "своєчасним сигналом" в підтримку України.

Роберт Менендес
Роберт Менендес / Getty Images

"Уже сім років після російського вторгнення українські військові продовжують самовіддано захищати свою Батьківщину від російських сухопутних, морських і кібератак, які порушують український суверенітет і безпеку... Як ми всі знаємо, ситуація з безпекою погіршується, адже тисячі російських військ накопичуються на кордоні України. Цей законопроект не міг бути більш своєчасним, щоб послати світу меседж, що ми підтримуємо Україну", — заявив Менендес.

В Україні розпочато виробництво систем управління зброєю вертольота

Компанія "Рамзай" почала випуск систем управління зброєю бойового вертольота, що дозволить використовувати вертольоти армійської авіації України в нічному бою. Як зазначає ВО "ОПК", така оптико-прицільна станція наведення створена для управління ракетами "Бар'єр-2В", їх виробляє ДержККБ "Луч". Вона дозволить вертольоту вражати наземні цілі на дальності до 7,5 км, а в перспективі і до 12 км.

Компанія "Рамзай" повністю освоїла і почала випуск систем управління зброєю бойового вертольота
Компанія "Рамзай" повністю освоїла і почала випуск систем управління зброєю бойового вертольота

У виробництві системи управління беруть участь як приватне підприємство "Рамзай", так і два державних підприємства — деякі вузли та агрегати поставляються черкаським заводом "Фотоприлад" і ДП "Ізюмський приладобудівний завод".

На підприємстві "Рамзай" також повідомили, що мають намір встановити на вертоліт і ракету повітряного бою ("повітря-повітря") Р-73, яка в умовах інтеграції системи нашоломної вказівки "Сура" (виробництва заводу "Арсенал") дозволить вертольоту збивати повітряні цілі, чого раніше не було.

    Реклама на dsnews.ua