• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Позитив тижня. Наші воїни зможуть бити по ворогові з нового міномета калібру 120-мм

Крім того: в Україні показали новий бойовий модуль "Воля-Д", армія може перейти на штурмові гвинтівки калібру НАТО, а морські піхотинці отримають амфібійні можливості

Реклама на dsnews.ua

На озброєння нашої армії незабаром буде прийнятий оновлений міномет

Як повідомляють в "Укроборонпрому", фахівці заводу "Маяк" продемонстрували модернізований міномет М-120-16, виконаний з урахуванням всіх зауважень замовника.

Ще одна розробка — міномет калібру 60-мм М-60-16. "60-ти міліметрові міномети — це новий вид озброєння для нашої армії, що стане потужною підтримкою сил піхотних підрозділів. Це дуже мобільна зброя, вона сьогодні вдало експлуатується провідними підрозділами НАТО", — розповів головний конструктор заводу Олександр Гордєєв.

Міномет М-120-16
Міномет М-120-16

В "Укроборонпрому" також відзначили, що його голова Юрій Гусєв під час візиту на підприємство ознайомився з дослідним зразком великокаліберного кулемета КТ-12,7 (модернізований аналог НСВТ), виробничими потужностями заводу та сучасними високоточними верстатами серії Mayak Weapons, які для власних виробничих потреб розробили фахівці "Маяка".

Нагадаємо, що інженери цього підприємства спільно з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння авіаційного боєприпасу для ударних безпілотників. За словами Олександра Гордєєва, подібна зброя має хороші перспективи, оскільки основою для такого боєприпасу є радянські кумулятивні гранати РКГ-3, сотні тисяч яких лежить на військових складах ЗСУ і ніким не використовуються. А фахівці заводу "Маяк" спільно з "Аеророзвідкою" створили систему технічного перетворення цих гранат у стан сучасного авіаційного боєприпасу за всіма діючими стандартами НАТО і довели перспективність, надійність і сучасність таких боєприпасів.

В Україні показали новий бойовий модуль для бронетехніки "Воля-Д"

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє "Український мілітарний портал", розробником новинки є приватна компанія Nova Technology. Бойовий модуль призначений для боротьби з броньованими і неброньованими, наземними і низьковисотними нешвидкісними цілями. Він оснащений винесеним комплексом озброєння на платформі, стабілізованою в двох площинах, а також оптико-електронним прицільним комплексом з тепловізійним каналом.

Новий український бойовий модуль «Воля»
Новий український бойовий модуль «Воля»

Система управління вогнем і цифрова система стабілізації бойового модуля забезпечують наведення в горизонтальній і вертикальній площинах, супровід і ефективну поразку наземних, повітряних і надводних цілей вдень і вночі, при стрільбі з місця і на ходу. Робота з модулем у складі бойової машини здійснюється оператором і командиром (командир має дублюючі органи управління).

Всі складові частини "Волі-Д" і боєкомплект розміщуються всередині модуля над корпусом бойової машини, робоче місце оператора може розташовуватися в будь-якому місці машини.

ВСУ можуть перейти на штурмові гвинтівки натовського калібру

Штурмова гвинтівка
Штурмова гвинтівка

Український армія збирається придбати партію штурмових гвинтівок калібру 5,56x45-мм в одній з європейських компаній. Таку інформацію оприлюднив Defence Blog. Також повідомляється, що, крім придбання автоматичної зброї на суму в $2 млн на сучасній платформі AR-15, обговорюється і створення на території України лінії по виробництву цих штурмових гвинтівок і боєприпасів до них.

Штурмові гвинтівки такого типу находяться на озброєнні силових підрозділів кількох десятків країн. Також в деяких країнах було налагоджено виробництво їх ліцензійних копій. Зокрема, в Україні виробляються за ліцензією подібні AR-15 гвинтівки UAR-15 ( "Зброяр" Z-15), які закуповувалися окремими підрозділами Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.

Держкосмос підписав меморандум про запуск українських ракет з Австралії

Перші запуски українських ракет можуть відбутися в 2023-2024 роках
Перші запуски українських ракет можуть відбутися в 2023-2024 роках

Державне космічне агентство України уклало меморандум про взаєморозуміння з австралійською приватною компанією CosmoVision Global Corporation, що спеціалізується на космічних розробках. Про це повідомило посольство України в Австралії.

Меморандумом передбачено початок співпраці між ДКАУ і австралійською компанією з метою запуску з космодрому в Кейп-Йорк (штат Квінсленд, Австралія) українських ракетоносіїв серії "Зеніт-Австралія" для забезпечення виведення на орбіту державних і комерційних космічних апаратів виробництва України, Австралії, а також інших країн.

На сайті австралійської компанії сказано, що вона заснована вихідцями з України. Її гендиректор — Ілля Осадчук — проживає в Сіднеї з 1997 р., виконавчий директор — Андрій Жалко-Титаренко, ексглава ДКАУ (1994-1995). Для запусків планується побудувати космодром на півострові Кейп-Йорк. Це місце розташоване найближче до екватора в Австралії, що дозволяє виводити на орбіту більш важке корисне навантаження. Перші пуски CosmoVision сподівається здійснити в 2023-2024 рр. і розраховує на чотири-п'ять щорічних запусків.

Наша морська піхота отримає амфібійні можливості

Морські піхотинці на швидкісному човні Willard Sea Force 730
Морські піхотинці на швидкісному човні Willard Sea Force 730

У складі військових частин Командування морської піхоти створені підрозділи плавзасобів на катерах: в рамках Ініціативи сприяння безпеці України Сполучені Штати передали ВМС ЗСУ 84 швидкісні човни.

Як повідомляє "Український мілітарний портал", передачі таких плавзасобів відбувалися і раніше, вони використовувалися пошуково-рятувальними службами національного флоту і морськими спецназівцями. Тепер же амфібійні можливості будуть розширені в частині морської піхоти для захисту критичної інфраструктури на узбережжі.

Загальне призначення таких човнів — доставка в море майна та озброєння, а також оглядових команд кораблів і суден, підрозділів спецпризначення, а також для використання в якості аварійно-рятувального та рейдового плавзасобу при виконанні робіт у прибережній частині моря.

    Реклама на dsnews.ua