• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Позитив тижня. По російських Т-90 буде бити нова "Стугна-П"

Крім того: КБ "Південне" випробувало реактивну систему ракети-носія "Циклон-4", "Смерчі" і "Точки-У" тренувалися поряд з Кримом, а Airbus виготовив уже другий вертоліт для української поліції

У 2021 році буде представлено оновлену модель ПТРК "Стугна-П". Фото: Генштаб ЗСУ
У 2021 році буде представлено оновлену модель ПТРК "Стугна-П". Фото: Генштаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Оновлений ПТРК "Стугна-П" представлять у наступному році

Державне підприємство "Державне Київське конструкторське бюро "Луч " в 2021 р. планує представити оновлену версію протитанкового комплексу" Стугна-П ". Про це в ексклюзивному інтерв'ю Defense Express повідомив голова ДККБ "Луч "Олег Коростельов.

За його словами, практично всі складові вітчизняного комплексу отримають певні вдосконалення і зміни. Зокрема, в ПТРК будуть зменшені габарити, поліпшена ергономіка, забезпечено якість зображення, наведення і т. д.

Видання нагадує, що ПТРК "Стугна-П" був прийнятий на озброєння ЗСУ ще в 2011 р., але масові поставки вітчизняного протитанкового комплексу, ракет і тренажерів для нього в армію почалися лише після вторгнення російських окупантів в 2014 р. За останні кілька років Збройні сили отримали кілька сотень новітніх протитанкових комплексів ( "Стугна-П" і "Корсар") і тисячі ракет для них. Крім того, після підтвердження своєї ефективності в бойових діях на Донбасі український комплекс почав користуватися великим попитом і у зарубіжних покупців.

"Смерчі" і "Точка-У" тренувалися поряд з окупованим Кримом

Українські "Смерчі" і "Точка-У" тренувалися на Херсонщині, на одному з військових полігонів у окупованого Криму. Про це повідомляє АрміяInform.

За сценарієм, тренування проходили в умовах, максимально наближених до бойових, коли високоточна зброя була приведена в бойову готовність за максимально короткий термін. "Батареї і розрахунки швидко здійснили марш, зайняли вогневі позиції, розвернулися і відпрацьовували точне наведення на цілі. Вже на завершення вони оперативно і швидко відійшли з позицій і вирушили в райони зосередження", — розповів командувач Об'єднаними силами Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв .

Реклама на dsnews.ua

Як раніше повідомлялося, в Херсонській області, що межує з тимчасово окупованим Кримом, збільшиться чисельність Збройних сил та підрозділів ВМС ЗС України.

Концерн Witkowitz планує інвестувати в "Південмаш" близько 50 млн євро

Чеський концерн Witkowitz, що спеціалізується на виготовленні машинобудівного обладнання, планує інвестувати в "Південмаш" мінімум 50 млн євро для створення на його базі нових виробничих потужностей. Основним завданням співпраці є розвиток нових проєктів по реконструкції залізничних дизельних двигунів і виробництву водневих двигунів. Про це повідомляють у Державному космічному агентстві України.

Орієнтовний запуск виробництва планується на кінець 2020 р. До цього часу будуть створені три окремі виробничі зони: цех по ремонту колісних пар з об'ємом інвестиції в 10 млн євро, цех по ремонту вагонів з об'ємом до 2 млн євро і цех по ремонту локомотивів — до 10 млн євро. Крім цього, планується формування торгового майданчика авторизованого дилера концерну Witkowitz.

Проєкт передбачає довгострокову співпрацю, в результаті якої створять авторизовані сервісні центри по обслуговуванню локомотивів і дизельних двигунів, а також центр з капітального ремонту вагонів і колісних пар. У подальших планах — завод з виробництва обладнання для виготовлення водню і центр по переобладнанню локомотивів.

Airbus Helicopters виготовив другий Н145 для України

На заводі Airbus Helicopters в Донавюрті (Німеччина) виготовили другий Н145 для Управління авіації та поліції на воді НПУ. Як повідомляє Militaryaviation, перший Н145 з'явився ще в травні 2020 р. і на даний момент в Німеччині на ньому проходить навчання українських фахівців. Ймовірно, два борти прибудуть в Україну вже після завершення курсу навчання.

Видання уточнює, що 26 лютого 2020 р. до контракту про закупівлю вертольотів укладені додаткові угоди про поліпшення і зміну комплектації. В Україну буде поставлена ​​версія Н145 D3 (нова модифікація з 5 лопатями і збільшеним корисним навантаженням). Перші два Н145 — у версії D2 з можливістю подальшої модернізації в D3. Тобто, відбудуться поставки восьми бортів в варіанті D3 і двох в варіанті D2. Базою для нових вертольотів повинен стати вертодром в Каневі.

В КБ "Південне" успішно випробували реактивну систему "Циклону-4"

У Дніпрі на потужностях конструкторського бюро "Південне" відбулися успішні випробування рідинної реактивної системи верхнього ступеня ракети-носія "Циклон-4", повідомляє АрміяInform з посиланням на прес-службу КБ "Південне".

Випробування проведені в два етапи. Працівники КБ спочатку провели основні вогневі випробування, де система відпрацювала циклограму включень рідинних ракетних двигунів малої тяги, наближену до польотної. Під час другого етапу провели додаткові вогневі випробування, де виконані напрацювання ресурсу включень рідинних ракетних двигунів малої тяги і системи в цілому. Кожен з десяти рідинних ракетних двигунів малої тяги зі складу рідинної реактивної системи виконав близько 40000 включень, а сумарне вогневе напрацювання кожного становило майже 2000 секунд.

"Ці випробування завершили повний цикл наземного відпрацювання рідинної реактивної системи верхнього ступеня РН "Циклон-4 ", які остаточно підтвердили працездатність обраної конструкції і її вузлів в діапазоні заданих умов експлуатації та відповідність основних характеристик, заданих технічним завданням", — розповіли в прес-службі КБ "Південне". Там також додали: успішні випробування дають напрацювання для створення нових реактивних систем для перспективних ракет-носіїв вітчизняної розробки.

    Реклама на dsnews.ua