• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Позитив тижня. Розробники з Одеси показали екіпіровку українських солдатів майбутнього

Крім того: армії вперше передадуть партію ракет РС-80, мультикоптер Windhover отримав допуск до війська, а в ЗСУ випробовують новий мобільний пункт управління

Екіпіровка українського солдата майбутнього/Defense Express
Екіпіровка українського солдата майбутнього/Defense Express
Реклама на dsnews.ua

Членів уряду ознайомили з екіпіровкою солдатів майбутнього

Одеське приватне оборонне підприємство "Телекарт-Прилад" ознайомило делегацію на чолі з віце-прем'єр-міністром — міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським з основними зразками продукції та існуючими технологічними можливостями підприємства.

Як зазначає Ukrainian Military Pages, "Телекарт-Прилад" випускає командний пункт протикорабельного ракетного комплексу "Нептун", недавно прийнятий на озброєння Збройних сил України. Також підприємство модернізує пункти управління авіацією та командно-штабні машини всіх рівнів.

Концепт екіпіровки для військовослужбовців від підприємства "Телекарт-Прилад"

Урядовій делегації були представлені пункти управління, елементи автоматизованої системи управління військами, засоби зв'язку, а також окремі складові екіпіровки солдата майбутнього, яка знаходиться в розробці.

Концепція перспективної екіпіровки поєднує в собі систему управління зброєю і систему управління боєм (Battle management system). Ключовим елементом є спеціальні окуляри, завдяки яким солдат має можливість побачити розташування своїх військ і противника, а також здійснити наведення зброї на ціль. При цьому він може перемикатися між загальною картиною операції (common operation picture) і управлінням вогнем зброї.

Партія модернізованих БМП-2 передана у війська

Реклама на dsnews.ua

Державне підприємство "Житомирський бронетанковий завод" передав замовнику чергову партію відновлених бойових машин піхоти БМП-2, які пройшли регламентний ремонт в рамках державного оборонного замовлення.

БМП-2
БМП-2

"Ми не тільки відремонтували, але й модернізували ці БМП-2 за рахунок новітніх засобів навігації, оптичних приладів та прицілів, що дозволило продовжити і поліпшити ресурсні показники бойових машин", — цитує директора заводу Олексія Жуковця сайт "Укроборонпрому".

У процесі ремонту фахівці підприємства відновили боєздатність всіх систем і агрегатів бойових машин піхоти, що підтверджено циклом заводських і приймально-здавальних випробувань.

У ЗСУ випробовують новий мобільний пункт управління

ЗСУ проводять визначальні відомчі випробування штабної машини з причепом. За результатами випробувань буде прийматися рішення про можливий допуск дослідного зразка модульного штабного комплексу до експлуатації у Збройних силах України. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

Випробування мобільного пункту управління/Ukrainian Military Pages
Випробування мобільного пункту управління/Ukrainian Military Pages

Основне призначення нової штабної машини — забезпечення цілодобової роботи і відпочинку оперативного складу пунктів управління за будь-яких погодних умовах, незалежно від пори року і часу доби, за відсутності або руйнування стаціонарної інфраструктури життєзабезпечення.

Штабний комплекс складається з двох однотипних модулів: власне штабної машини з вісьмома робочими місцями, обладнаними локальною обчислювальною мережею з можливістю підключення ліній зв'язку різних типів, і штабного причепа, обладнаного місцями відпочинку на вісім осіб і елементами санітарно-побутового обслуговування.

Модулі укомплектовані підсистемами електроживлення, обігріву, освітлення, кондиціонування та вентиляції, а також фильтровентиляційними агрегатами для забезпечення захисту особового складу від негативного впливу навколишнього середовища.

Армії вперше передадуть партію нових ракет РС-80

Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" (ДАХК "Артем") готова достроково передати замовнику кілька сотень нових некерованих авіаційних ракет РС-80, виготовлених в рамках державного оборонного замовлення. Ракети цього типу ВСУ отримають вперше. Про це повідомляють в "Укроборонпромі".

Некеровані авіаційні ракети РС-80 передадуть армії
Некеровані авіаційні ракети РС-80 передадуть армії

"Завдяки збільшенню ваги бойової частини РС-80 може пробивати 400 мм броні при дальності запуску в 1,2 4 км. Ми переконані, що вона гідно зарекомендує себе на службі, і розраховуємо на розширення виробництва РС-80 для потреб сил безпеки і оборони України", — повідомив президент компанії — голова правління ДАХК "Артем" Володимир Зимін.

РС-80 — розробка конструкторського бюро компанії "Артем". Конструкція ракети передбачає можливість оснащення її різними бойовими частинами і підривниками в тому числі для боротьби з безпілотними літальними апаратами в складі зенітно-ракетних комплексів. Перша партія некерованих авіаційних ракет РС-80 успішно витримала вогневі випробування і підтвердила свої тактико-технічні характеристики.

Мультикоптер Windhover допущений до експлуатації в Збройних силах

Міністерство оборони України допустило до експлуатації в Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс Windhover. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages. Мультикоптер випускає Українське науково-виробниче підприємство Spaitech (ТОВ "НВП Spaitech").

Безпілотний авіаційний комплекс Windhover

Сьогодні цей мультикоптер єдиний вітчизняний мультироторний безпілотник, який пройшов визначальні відомчі випробування і допущений до експлуатації в ЗСУ.

БПАК Windhover призначений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості з можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат в режимі реального часу.

Зазначається, що в безпілотнику максимально використовуються комплектуючі українського виробництва, за винятком тих, які в Україні не виготовляються. Поряд з цим 90% інтелектуальної складової, закладеної в конструкції БПЛА Windhover, українська.

    Реклама на dsnews.ua