• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Позитив тижня. Українсько-турецький Akıncı буде наносити удари надпотужними боєприпасами

Крім того: НАТО озброїться українським досвідом підготовки сержантів, США готові приєднатися до переговорів по Донбасу, а британці підтвердили наявність путінських солдатів в ході боїв за Іловайськ
Фото: Укроборонпром
Фото: Укроборонпром
Реклама на dsnews.ua

Ударний БПЛА Akıncı стане першим українсько-турецьких проектом

Ударний безпілотний літальний апарат нового покоління Akıncı стане одним з перших проектів спільного підприємства, створеного держкомпанією "Укрспецекспорт" і турецьким підприємством Baykar Defence.

Akıncı розробляється у відповідності з вимогами збройних конфліктів ХХІ століття, і призначений в першу чергу для озброєння як турецьких, так і українських ЗС. Одне з головних його переваг - можливість наносити високоточні удари таким же озброєнням, яке використовується на звичайних літаках. Мова йде про надпотужних боєприпасах вагою в сотні кілограмів. Це стало можливим завдяки використанню українських двигунів, що забезпечують більшу вантажопідйомність, швидкість і висоту польоту, економічність і простоту експлуатації.

Akıncı оснащений двома двигунами, які забезпечують політ на висоті понад 12 км. Дрон має розмах крил до 20 метрів, здатний підняти в повітря понад 1000 кг озброєння і перебувати в польоті добу. Безпілотник оснащений системами спостереження від тепловізорів і потужних камер до радарів з активною фазованими антенними гратами і численними сенсорами. Все це дозволяє виявляти на значній відстані навіть добре замасковані мети, передавати координати для знищення, або самостійно наносити високоточні удари.

Серед номенклатури озброєння Akıncı - керовані ракети, різні звичайні і високоточні бомби. Таке потужне озброєння дозволяє знищувати живу силу і техніку ворога і завдавати удари по важливим об'єктам супротивника - фортифікаційним спорудам, центрам керування та зв'язку, мостах і т. д.

Британці зібрали свідчення військового втручання РФ під час боїв за Іловайськ

Реклама на dsnews.ua

Дослідницька група Forensic Architecture, що базується в Лондоні, зібрала нові свідчення російського військового втручання під час боїв за Іловайськ Донецької області у серпні 2014 року. Про це пише The Guardian.

Докази будуть використовувати при подачі позову в Європейський суд з прав людини. Зокрема, зібрані матеріали включають численні супутникові зображення російських збройних конвоїв на території України і танка "Т-72Б3". На момент боїв цю модель використовувала тільки російські збройні сили.

"Оскільки Росія заперечує будь-яку причетність, ключовим завданням в ході судових справ є встановлення відповідальності Москви, не викликає сумнівів. З цієї причини Європейський центр захисту прав людини, який допомагає заявникам подати позов, доручив Forensic Architecture зібрати переконливі докази причетності Росії до боїв під Иловайском , - пише The Guardian.

Група Forensic Architecture використовувала програмне забезпечення, яке дозволило проаналізувати 2500 годин відео, опублікованих мешканцями регіону на YouTube під час боїв. У майбутньому, можливо, ця технологія зможе точно визначати конкретні моделі бронетехніки або іншої зброї в довгих відеороликах, економлячи годинник онлайн-досліджень.

НАТО візьме на озброєння український досвід підготовки сержантів

Про це заявив начальник Управління по роботі з сержантами Генерального штабу, старший прапорщик Олександр Косинський, повідомляє АрмияInform. "Наш досвід розвитку сержантського корпусу визнаний в НАТО як один з найуспішніших. На його базі зараз в Альянсі готують хендбук (довідник сучасного формату), де розказано для інших країн, з чого треба починати реформування сержантського корпусу, які заходи вживати. Тобто 60-70% в цьому довіднику - досвід України", - зазначив він.

Нагадаємо, міністр оборони Степан Полторак озвучив цифри, які свідчать про нарощування забезпеченості Збройних Сил України. За його словами, протягом 2014-2019 рр. в ЗСУ поставлено понад 11,9 тис. основних зразків озброєння і військової техніки близько 1,4 млн одиниць засобів ураження. Крім того, прийняті на озброєння 120 зразків, відновлена справність понад 12 тис. одиниць ОВТ.

Також, за його словами, в 2019 р. частка професійного персоналу від загальної чисельності Збройних Сил становить 92%. Крім того, ВСУ створено потужний оперативний резерв чисельністю 200 тис. людей з бойовим досвідом. Всього було створено 25 бригад територіальної оборони.

Вперше держава зможе підтримувати науку через гранти

Відтепер державне фінансування науки в Україні може відбуватися у формі грантів - це дозволить краще зорієнтувати дослідження на потреби держави і розширити канали фінансової підтримки вчених. Відповідний порядок був схвалений Кабінетом Міністрів.

Грантова підтримка - своєрідний спосіб державно-приватного партнерства у сфері науки і технологій. З його допомогою держава зможе стимулювати дослідницьку активність за обраним пріоритетам в інтересах всього суспільства. "Гранти держави зможе надавати МОН, інші центральні органи виконавчої влади, мають наукові установи, вузи, наукові ліцеї, а також НАНУ, галузеві академії, Нацфонду досліджень", - пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

Майнові права на інтелектуальну власність, яка буде створена в ході досліджень за рахунок грантів, будуть належати самим ученим, а не державі. Придбане обладнання також буде залишатися у власності одержувачів грантів. Гранти будуть надаватися виключно на конкурсній основі і не більше ніж на 3 роки. Порядок відбору визначає сам грантодавець, попередньо погодивши його з МОН.

Державні субсидії можна буде надавати на наукові дослідження і розробки; проекти міжнародного співробітництва; розвиток матеріально-технічної бази; наукове стажування; наукові конференції, турніри, інші науково-комунікативні заходи, а також заходи з популяризації науки; і на доступ до науково-технічної інформації та наукової літератури.

Важливо, що серед одержувачів гранту можуть бути наукові ліцеї, що дозволить додатково підтримати талановитих школярів.

США не проти приєднатися до переговорів по Донбасу

У разі необхідності США готові підключитися до переговорів щодо ситуації на Донбасі, заявив спецпредставник Держдепартаменту з питань України Курт Волкер.

"Якщо є потреба в більш широкому форматі, звичайно, ми підключимося. При цьому ми повністю підтримуємо нормандський формат", - цитує Волкера "Інтерфакс-Україна". Так він прокоментував пропозицію президента України Володимира Зеленського включити в "нормандську групу" з переговорів, що складається з представників України, Франції, Німеччини та Росії, ще й представників США і Великобританії.

"Як я завжди говорив, проблемою цих зустрічей є не формат, а політична воля Росії провести в життя свої зобов'язання Мінськими угодами", - сказав спецпредставник США. "Що б ви не робили для створення умов для реального світу і для виконання Росією Мінських угод, ми готові приєднатися і допомогти", - додав він.

    Реклама на dsnews.ua