• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Позитив тижня. Українська армія отримає нові РСЗВ "Верба"

Крім того: у ЗСУ передали велику партію реактивних вогнеметів, конструктори показали ударний "Сокіл-300", а на Зміїному побудують глобальну морську систему зв'язку

РСЗВ "Верба"
РСЗВ "Верба" / Укроборонпром
Реклама на dsnews.ua

ВСУ отримають першу партію ракетних систем залпового вогню "Верба"

Збройні сили України отримають нові РСЗВ "Верба", зараз вирішується питання виготовлення установчої партії. Про це заявив начальник ракетних військ і артилерії — начальник управління РВіА підготовки командування Сухопутних військ Збройних сил України генерал-майор Андрій Малиновський.

Як зазначає Ukrainian Military Pages, 122-мм РСЗВ "Верба" розроблена Харківським конструкторським бюро з машинобудування (ХКБМ). Вона оснащена кабіною на пʼять місць, управління вогнем, прицілювання і перезарядка здійснюються в автоматичному режимі з кабіни. Боєкомплект — 40 реактивних снарядів, здатних знищувати цілі на відстані до 40 км. Перезарядки пакета з 40 ракет здійснюється протягом 10 хв. механізованим способом. Для цього розроблена транспортно-заряджувальна машина, що перевозить 80 реактивних снарядів.

Використання цифрових систем керування вогнем дозволило в рази скоротити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалося значно підвищити точність. Крім того, на "Вербу" встановлені сучасні системи цифрового зв'язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопроходним шасі КрАЗ-6322 це забезпечує високу бойову ефективність і мобільність на полі бою. Маса машини складає майже 20 тонн. Вона здатна розвивати швидкість до 85 км/год.

Стартував показ вітчизняного ударного безпілотника "Сокіл-300"

У п'ятницю стартувала презентація макета ударного БПЛА "Сокіл-300", розробленого конструкторським бюро "ЛУЧ". Про це повідомляє Український мілітарний портал. Ударний безпілотний літальний апарат розробляли протягом останніх 1,5 року. За оцінками, вартість одного такого дрона становить 45,6 млн грн, якщо виробництво буде здійснюватися серійно, то ціна може зменшитися на 30-40%.

Ударний БПЛА "Сокіл-300"/Український мілітарний портал
Ударний БПЛА "Сокіл-300"/Український мілітарний портал

"Сокіл" оснащується вітчизняною оптико-електронною станцією, він здатний використовувати кілька типів двигунів. Це як вітчизняні АІ-450Т2 і МС-500В-05С/РЄ, так і іноземного виробництва — Rotax 914. Максимальна швидкість з двигуном АІ-450Т2 — 580 км/год., з МС-500В-05С/РЄ — 466 км/год., з Rotax 914 — 210 км/год. Відповідно, час польоту, що використовується двигунами,: 5, 3 і 26 годин; дальність польоту — 1300, 1000 і 3300 км. А ось радіус дії для всіх типів двигунів однаковий — 150 км при прямому радіозв'язку і 300 км при використанні радіоретранслятора

Політ БПЛА "Сокіл-300" здійснюється на максимальній висоті в 10-12 км, керується інерційним блоком з лазерними гіроскопами, розробленими казенним підприємством спеціального приладобудування "Арсенал".

Озброєння безпілотника: керовані ракети типу РК-2П, Р2-М і РК-10 з радіусом дії до 10 км. Також "Сокіл-300" планується оснащувати радіотехнічним обладнанням: малогабаритною бортовою радіолокаційною станцією і радіолокатором з синтезованою апертурою.

Управління комплексом здійснюється з мобільного пункту управління, уніфікованого з пунктом управління ракетного комплексу РК-360 МЦ "Нептун" та розміщується на шасі вантажного автомобіля, марка якого визначається замовником.

На Зміїному планують побудувати морську систему зв'язку

Острів Зміїний
Острів Зміїний / УНІАН

Державне підприємство "Морська пошуково-рятувальна служба" оголосило тендер на будівництво глобальної морської системи зв'язку для забезпечення безпеки мореплавання. Про це, як повідомляє "Суспільне", стало відомо з системи державних закупівель Prozorro.

Берегову радіостанцію планують побудувати в селі Біле на острові Зміїний, що в Одеській області. Очікувана вартість робіт становить понад 68 млн грн. Термін виконання робіт, зазначений у тендері, 31 грудня 2022 р.

Львівські бронетехніки відремонтували і модернізували найбільшу партію пожежних танків

Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод" завершило капітальний ремонт і модернізацію близько півтора десятка пожежних танків ГПМ-54. Це найбільша партія відновлених і модернізованих пожежних танків, яку замовили і отримали наші військові за період незалежності України, вказують в "Укроборонпрому".

Відремонтовані пожежні танки
Відремонтовані пожежні танки / Укроборонпром

Для того щоб відповідати вимогам військових і забезпечувати ефективну роботу, відновлені пожежні машини зазнали істотних конструктивних змін. На модернізованих танках встановили нове гідравлічне обладнання європейського виробництва, яке забезпечує управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини; встановлено нове бульдозерне обладнання марки ТБС-86 з грейдерним положенням; доопрацьована можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці і в русі.

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 — основний пожежний танк, що знаходиться на озброєнні ЗСУ. Ця машина необхідна на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності, де доступ іншої пожежної техніки неможливий.

Війська отримали велику партію вітчизняних вогнеметів РПО-16

Як відзначають в "Укроборонпромі", в цілому українські піхотинці отримали кілька сотень реактивних піхотних вогнеметів.

Вогнемет РПО-16
Вогнемет РПО-16 / Укроборонпром

"Минулого тижня ця партія вогнеметів успішно пройшла приймально-здавальні випробування і підтвердила свої тактико-технічні характеристики. В ході бойових стрільб всі цілі були вражені відповідно до програми випробувань. Ці РПО високоефективні для прицільного ураження легкої броньованої техніки і супротивника, що знаходиться в укритті на відстані до одного кілометра ", — заявив директор НДІ "Хімічних продуктів" Володимир Щербань.

Також наголошується, що одночасно з приймально-здавальними випробуваннями РПО-16 фахівці державного підприємства з міста Шостка продемонстрували українським військовим і модернізовану версію цього виробу під назвою РПО-18. Він відрізняється меншою вагою і призначений для спецназівців і розвідувальних підрозділів ДШВ.

    Реклама на dsnews.ua