• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Позитив тижня. Основний танк нашої армії Т-64БМ2 буде модернізований

Крім того: в Україні створять Агентство з оборонних технологій, конструктори представили новий радар для БПЛА, а Генпрокуратура готує для Гааги докази агресії РФ під Іловайськом

У Харкові розроблять новий варіант модернізації танка Т-64БМ2
У Харкові розроблять новий варіант модернізації танка Т-64БМ2
Реклама на dsnews.ua

ХБТЗ і Завод ім. Малишева будуть спільно модернізувати танк Т-64БМ2

"Харківський бронетанковий завод" спільно з фахівцями ДП "Завод ім. В.О. Малишева" виконує програму по модернізації танка Т-64 БМ2. Про це повідомив директор ХБТЗ В'ячеслав Стрілець.

"Проводиться конструкторська робота, робота по обробці корпусу. Буде встановлено потужний двигун — машина буде сучасною", — цитує керівника підприємства сайт Харківської ОДА.

ХБТЗ спеціалізується на відновленні і модернізації танків Т-80 і Т-64. Зокрема, з цехів цього заводу за останні роки Збройні сили отримали близько 162 модернізованих Т-64 зразка 2017 року і 88 оновлених танків Т-80БВ.

"В даний час підприємство має замовлення на проведення капітального ремонту 13 одиниць техніки. Зараз проводиться підготовка до виконання цього контракту. Його вартість — 136 млн грн. Це замовлення від Міноборони", — розповів директор заводу.

У ВСУ почали використовувати нову тару для зберігання боєприпасів

Як повідомляє прес-служба Генерального штабу ЗС України, в ЗСУ почали використовувати нову тару для боєприпасів. Виробництво упаковки здійснюється безпосередньо в Збройних Силах.

Реклама на dsnews.ua

"Цей вид тари істотно поліпшив умови зберігання і утримання боєприпасів, зменшив час на їх обслуговування, переміщення і поставку у війська", — повідомили в Центральному управлінні безпеки військової служби Збройних Сил України.

Перші зразки тари для зберігання снарядів вже почали надходити в ЗСУ/Генштаб України
Перші зразки тари для зберігання снарядів вже почали надходити в ЗСУ/Генштаб України

Крім більш зручного зберігання і обслуговування, а, отже, ефективності змісту боєприпасу, нова тара має меншу вартість у виробництві.

Також стало відомо, що приватна науково-виробнича корпорація "Клівер" за попередньою домовленістю з командуванням Військово-морських сил ЗСУ вивчає можливості модернізації морських авіаційних і універсальних донних мін типу АМД і УДМ. Про це повідомляє Defense Express. Результатом модернізації має стати створення нової апаратної і електронної частини мін з поліпшеними характеристиками. Зокрема, зі збільшенням радіуса реагування системи пошуку ворожих кораблів і підводних човнів; можливістю збільшення часу бойового чергування під водою; установкою системи ідентифікації кораблів і підводних човнів; збільшенням мінімального мінного інтервалу.

В Україні створять Агентство з оборонних технологій

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський анонсував створення Агентства з оборонних технологій. Про це міністр заявив під час відвідування ситуаційного центру КПІ, повідомляє сайт КМУ.

Олег Уруський оголосив про створення українського Агентства оборонних технологій/zaxid.net
Олег Уруський оголосив про створення українського Агентства оборонних технологій/zaxid.net

Чиновник зазначив, що завдання новоствореної установи будуть "подібними американській DARPA" (DARPA — Агентство передових оборонних дослідницьких проектів Міністерства оборони США, яке відповідає за розробку нових технологій для використання в збройних силах). Для створення Агентства залучать Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки, секції прикладних наук Національної академії наук та інші наукові установи. До роботи Агентства може бути залучена і один з наукових майданчиків в КПІ.

Представлений новий радар для БПЛА з високою роздільною здатністю

Компанія "Радіонікс" представила компактний радар для БПЛА з синтезованою апертурою (SAR). Про це пише Defense Express. Призначення радара — ведення розвідки БПЛА або пілотованим літальним апаратом в умовах поганої видимості. Завдяки радару отримати зображення територій можна за будь-яких погодних умов.

Універсальний малогабаритний радар типу SAR включає в себе: дві приймально-передавальні смужки антени правого і лівого огляду; приймально-передавальний модуль; підсилювач потужності, вузол цифрової обробки сигналу; джерело живлення.

Малогабаритний радар типу SAR дозволяє беспілотнікм бачити крізь хмари вдень і вночі
Малогабаритний радар типу SAR дозволяє беспілотнікм бачити крізь хмари вдень і вночі / Defense Express

Робочий діапазон — Х. Ширина діаграми спрямованості приймально-передавальної антени по азимуту (апертура 22 см) — 5,7 град. Габаритні розміри приймально-передавального модуля — 196х305х107 мм. Маса — 3 кг. Потужність пристрою — до 20 Вт. Бортового живлення вистачає, щоб забезпечити роботу радара протягом усього польоту. Модуль SAR інтегрується в корпус літального апарату, а за його межі на кілька сантиметрів виступають тільки антени.

Сигнал, отриманий з радара БПЛА, обробляється вже після посадки літального апарату: зчитується інформація з встановленого на радарі накопичувача і проводиться синтезування за допомогою спеціальних програм, в разі якщо вони змонтовані на пілотованому літальному апараті, то він може бути додатково обладнаний місцем оператора для швидкого отримання необхідної інформації.

У нинішньому вигляді SAR має малі габарити, незначну масу і високу роздільну здатність — зараз досягнуті показники роздільної здатностів межах 0,3-0,5 м незалежно від висоти польоту. Це дозволяє розрізнити і ідентифікувати дві БМП або інші машини, що стоять на відстані 30 см один від одного

Україна готує пакет доказів для суду в Гаазі проти Росії з боїв за Іловайськ

Україна готує і найближчим часом передасть до Міжнародного кримінального суду в Гаазі новий пакет доказів проти Росії з боїв за Іловайськ в 2014 році. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив заступник Генпрокурора України Гюндуз Мамедов.

Розбитий під час Іловайського бою танк
Розбитий під час Іловайського бою танк / Getty Images

Йдеться про вчинення російськими військовими військових злочинів під час боїв за Іловайськ в серпні 2014-го року, коли армія Росії вторглася на українську територію. У суді України доводить факти, які можуть свідчити про контроль країни-агресора над окупованою територією.

"За Іловайськ найближчим часом передамо в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду ще один пакет зібраних доказів вчинення російськими військовими військових злочинів. Зокрема, нові факти порушень російським військовим керівництвом домовленостей по "зеленому коридору" для відходу українських сил під Іловайськом", — сказав Мамедов .

За його словами, останнім з інформаційних повідомлень по Донбасу стосувалося позасудових страт українських військовослужбовців під час боїв за Іловайськ і Дебальцевим. Також в ньому висвітлювалася практика ведення Росією бойових дій "чужими руками", тобто залучення до конфлікту підконтрольних незаконних збройних формувань.

    Реклама на dsnews.ua