• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Позитив тижня. Важкий мультикоптер "Аеророзвідки" навчили скидати "мінібомби"

Крім того: ЗСУ озброїлися рушницями Snipex T-REX і Snipex ALLIGATOR, прикордонники отримають 10 нових вертольотів, а моряки — 2 патрульних катери Mark VI

Випробування ударного безпілотника "Аеророзвідки" з боєприпасами виробництва заводу "Маяк"
Випробування ударного безпілотника "Аеророзвідки" з боєприпасами виробництва заводу "Маяк"
Реклама на dsnews.ua

Завод "Маяк" і "Аеророзвідка" випробували ударний безпілотник

Завод "Маяк" та ГО "Аеророзвідка" спільно розробили боєприпас для застосування з мультикоптера ударного типу. Першим носієм "мінібомб" став один з важких мультикоптерів "Аеророзвідки", який переобладнали для скидання боєприпасів.

Як повідомляє Defense Express, ударний "дует" випробуваний на базі 235-го Міжвидового центру підготовки військових частин і підрозділів (полігон "Широкий Лан") під час командно-штабних навчань. БПЛА скидав боєприпаси по цілях і успішно їх вразив.

Ударний мультикоптер від ГО "Аеророзвідка" з новими боєприпасами виробництва заводу "Маяк"
Ударний мультикоптер від ГО "Аеророзвідка" з новими боєприпасами виробництва заводу "Маяк"

На фейсбук-сторінці заводу «Маяк» також вказується, що незабаром відбудуться випробування ударного БПЛА квадрокоптерного типу зі штучним інтелектом виробництва цього підприємства за участю фахівців Житомирського військового інституту імені С. Корольова в рамках випробувань проєкту "Жнець".

Крім того, завод приступив до розробки нового, точного і потужного кулемета "УКР" під снайперсько-антиматеріальний патрон 12,7х114 HL.

Міноборони США замовило два Mark VI для України

Реклама на dsnews.ua

Як стало відомо на цьому тижні, міноборони США замовило два нових патрульних катери типу Mark VI для Військово-Морських Сил України. На сайті Пентагону відзначається, що виробництвом катерів займеться компанія SAFE Boats International LLC з Брементона у Вашингтоні.

Патрульный катер Mark VI
Патрульний катер Mark VI

Фінансування здійснюється за програмою сприяння посиленню обороноздатності України, і вже було здійснено за цією статтею за 2020 р. в сумі $5 млн 463 500 тис. В цілому ж на це передбачено виділити суму в розмірі $19 млн 969 119 тис. Всі роботи завершать до грудня 2022 р.

Замовником з боку США є Командування військово-морських систем.

Поліцейські отримали понад 30 нових БПЛА

Управління авіації та поліції на воді отримало нові безпілотні літальні апарати для виконання поліцейських функцій. Як повідомляється на фейсбук-сторінці управління, це дозволить фахівцям Національної поліції ефективно проводити повітряну рекогносцировку при супроводі спеціальних операцій, забезпеченні громадської безпеки та порядку, а також для пошуку зниклих.

Зокрема, українські правоохоронці отримали більше трьох десятків безпілотників. В основному це безпілотники DJI Mavic 2.

Впровадження технологій мультиспектрального аналізу і 3д моделювання, вказують в Нацполіціі, значно поліпшить документування та фіксацію кримінальних злочинів, а також послужить джерелом інформації при розслідуванні особливо тяжких злочинів.

Прикордонники отримають 10 вертольотів Airbus Н125

Держприкордонслужба в цьому році отримає ще 10 вертольотів Airbus Н125. Планується, що вони прибудуть з оптико-електронним обладнанням для моніторингу кордону і морської економічної зони України. Про це повідомляє пресслужба МВС України.

Перші два вертольоти H125, які прибули в Україну 3 січня 2020 р., протягом року налітали майже 460 годин. У відомстві зазначають, що ці машини в 4-5 разів економічніші за Мі-8, які стоять на озброєнні Державної прикордонної служби. Загалом ДПСУ отримає 24 таких машини в різній комплектації, їх зведуть в дві ескадрильї.

Вертолеты Airbus Н125
Вертольоти Airbus Н125

"В даний час в Держприкордонслужбі вже підготовлені 6 фахівців, які можуть пілотувати Airbus Н125, а також 64 механіка, здатних забезпечувати належний технічний стан вертольотів для їх ефективної експлуатації. У 2020 році для Н125 облаштували два ангари в Харківській області, по одному ангару в Сумській області та Києві. Тривають підготовчі роботи зі спорудження ангара в Чернігівській області", — йдеться в повідомленні пресслужби МВС.

На озброєння ЗСУ прийнято гвинтівки Snipex T-REX і Snipex ALLIGATOR

На озброєння Збройних Сил України прийнято далекобійні великокаліберні гвинтівки для високоточної стрільби Snipex T-REX і Snipex ALLIGATOR калібру 14,5х114 мм. Як повідомляє Ukrainian military pages, нові гвинтівки розроблені харківським концерном "ХАДО" (XADO Chemical Group).

Однозарядна далекобійна великокаліберна гвинтівка Snipex T-REX призначена для ураження рухомих і нерухомих цілей, в тому числі легкоброньованих. Сконструйована з урахуванням всіх вимог до зброї для високоточної стрільби. Це простий і безвідмовний т. зв. "болтовик". Влучність забезпечується за рахунок плаваючого стовбура, який знаходиться в момент вильоту кулі у вільному відкаті. На кучність впливають ще деякі конструкційні особливості. Ефективна дальність стрільби до 2000 м, максимальна дальність польоту кулі — 7000 м. Довжина зібраної гвинтівки — 1800 мм, довжина ствола — 1200 мм. Вага — 25 кг.

Snipex ALLIGATOR — багатозарядна далекобійна великокаліберна гвинтівка з магазинним живленням (магазин знімний, на п'ять патронів). Її вага 25 кг, довжина зібраної гвинтівки — 2000 мм, довжина ствола — 1200 мм. Початкова швидкість кулі — 980 м/с. Ефективна дальність стрільби до 2000 м, максимальна дальність польоту кулі — 7000 м. Гвинтівка легко розбирається. Складається в звичайний збройовий кейс.

    Реклама на dsnews.ua