• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Позитив тижня. В Україні планують виробництво легкого гвинтокрила "Кіборг"

Крім того: РН Vega з українським двигуном вивела на орбіту одночасно 53 супутника, в ЗСУ передали десятки відремонтованих БМП, а Нацгвардія отримає 35 комплектів радіорелейних станцій

Вертоліт "Кіборг"/Авіакомпанія "Вектор"
Вертоліт "Кіборг"/Авіакомпанія "Вектор"
Реклама на dsnews.ua

В Україні планують налагодити виробництво легкого гвинтокрила "Кіборг"

"Авіаційна компанія" Вектор "вже отримала патенти на легкий багатоцільовий гвинтокрил з двома двигунами і гвинтокрил з гібридною силовою установкою (в разі проблем з двигуном він деякий час може працювати на акумуляторі). Про це з посиланням на генерального директора підприємства Анатолія Козубенко повідомляє АрміяInform.

Залежно від типу двигунів, може використовуватися автомобільний бензин А-95, авіаційний бензин 100LL або дизельне паливо. У перспективі передбачається розробка пятимісного гелікоптера з двома поршневими двигунами і розробка легких геликоптерів із застосуванням гібридних силових установок.

За словами Анатолія Козубенко, гвинтокрил має різні модифікації — для військових, поліції, медиків тощо. Однією з них є легкий штурмовик ВМ-4В "Кіборг", який здатний в залежності від потреб, нести на собі некеровані ракети АР-8, керовані ракети АР-8Л, протитанковий ракетний комплекс "Бар'єр", кулемети ПКМТ.

Особливістю ВМ-4 є, на відміну від зарубіжних аналогів, наявність двох поршневих двигунів. Тобто, в разі відмови одного з двигунів вертоліт зможе продовжувати керований політ з повним завантаженням, знайти місце для посадки і безпечно її здійснити. Крім того, два поршневих двигуна істотно розширюють сферу їх застосування в тих місцях, де потрібна висока ступінь безпеки польоту — густонаселена інфраструктура міста, гірські і лісові масиви, морська акваторія тощо.

Корпус гвинтокрила є конструкцією обтічної форми, виконану з композитних і алюмінієвих матеріалів. У поєднанні з невеликими розмірами він стає малопомітною метою для радарів. На відміну від американського MD 500, у якого газотурбінний двигун, ВМ-4 з поршневими двигунами залишає набагато менше теплові плями, завдяки чому є малопомітну мета для ракет з інфрачервоною головкою самонаведення.

Реклама на dsnews.ua

Ракета-носій Vega з двигуном від КБ "Південне" вивела на орбіту 53 супутника

3 вересня 2020 з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся 15-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega. Про це повідомили в прес-службі конструкторського бюро "Південне".

В рамках програми Європейського космічного агентства під назвою Small Spacecraft Mission Service (SSMS) ракета-носій Vega вивела на сонячно-синхронну орбіту 53 мікро- і наносупутників 7 мікросупутників вагою від 15 до 150 кг і 46 кубсатов. Ці космічні апарати, що належать 21-й організації з 13 країн, вони призначені для обслуговування різних програм, включаючи спостереження за Землею, телекомунікації, науку, технології та освіту.

Відзначається, що блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується в складі рідинної рухової установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП "КБ" Південне "і серійно виготовляє ДП" ВО Південний машинобудівний завод ".

Відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до пʼяти включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз йдуть роботи по поліпшенню характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень.

Успішно випробувана вітчизняна радіолокаційна станція вимірювання швидкості снарядів

Холдингова компанія "Укрспецтехніка" успішно провела виїзні випробування вироби РСіС (радіолокаційна станція вимірювання швидкості снарядів). Про це повідомляють в "Лізі оборонних підприємств України".

За результатами випробувань, які проходили на базі ГО "КУПОЛ" із застосуванням різних видів зброї різного калібру і різної початкового швидкості кулі, були підтверджені технічні характеристики вироба.

Радіолокаційний вимірювач швидкості був створений фахівцями "Укрспецтехніки" в минулому році і отримав шифр РСіС-112L. Пристрій призначений для вимірювання початкової швидкості снаряда різного калібру на виході зі ствола гармати. Вимірювач можна розміщувати двома способами — як на тринозі, так і на САУ або танках — він може бути інтегрований в системи артилерійського вогню.

РСіС-112L має наступні технічні характеристики: — частотний діапазон: Ка-band; потужність сигналу: до 50 мВт; діапазон швидкостей: 10-2000 м/с; похибка вимірювань: не більше 0.1-0.3%; калібр снарядів від 4.5 мм; живлення: 12в; габарити: 250х170х130 мм; вага: до 10 кг.

За словами розробників, ВСУ вимагають мінімум сотню подібних приладів, адже зараз армійці при необхідності використовують застарілі зразки подібної техніки на кшталт АБС (артилерійські балістичні станції), або взагалі — звичайні секундоміри. Крім того, пристрій компанії "Укрспетцехніка" значно виграє в ціні в порівнянні з розробками фактичного монополіста на ринку подібних радарів датської компанії Weibel.

Національна гвардія отримає 35 комплектів сучасних радіорелейних станцій

Компанія ТОВ "Телекарт-Прилад" уклала угоду з підрозділом зв'язку Національної гвардії України про постачання до кінця року 35 комплектів сучасних радіорелейних станцій власного виробництва. Про це повідомляє Defense Express.

Подібні широкосмугові радіорелейні станції СРШ-5000 (Р-402 в діапазоні частот 4920-6100 МГц) 23 серпня цього року були передані Збройним Силам під час урочистої передачі військової техніки на військовому аеродромі під Васильковом.

Радіорелейні станція Р-402 серійно виробляються на "Телекарт-Прилад" і забезпечують можливість працювати на стаціонарних вузлах зв'язку і в польових апаратних зв'язку або КШМ різних рівнів. Станції широкосмугового доступу Р-402 (і його модифікації) дозволяють створювати радіоканали далекої дії з пропускною спроможністю до 300 Мбіт/с і дальністю до 35 км для одного інтервалу і вже кілька років поставляються в Збройні сили.

Армійцям передали десятки відремонтованих і модернізованих БМП

Житомирський бронетанковий завод передав державному замовнику чергову партію бойових машин піхоти після капітального і регламентного ремонту, зокрема — понад два десятки БМП-1 і близько десятка БМП-2. Про це повідомляють в "Укроборонпромі".

Працівники підприємства відновили боєздатність всіх систем і агрегатів, замінили несправні прилади, перевірили роботу озброєння тощо. Крім того, в процесі ремонту БМП отримали сучасні навігаційні системи, оптичні прилади і приціли вітчизняного виробництва. Додатково на машини встановлені фари інфрачервоного випромінювання та освітлювальні фари з використанням сучасних діодних ламп. Частково на певних зразках відремонтованої техніки були використані гусеничні стрічки власного виробництва.

    Реклама на dsnews.ua