• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Позитив тижня. Наш "Мандат" буде глушити окупантів на Донбасі

Крім того: БПАК "Лелека-100" проходить державні випробування, МВС отримало перші німецькі вертольоти H145, а легендарний "Бердянськ" пройшов капітальний ремонт

Комплекс РЕБ "Мандат Б1Е"
Комплекс РЕБ "Мандат Б1Е" / Укроборонпром
Реклама на dsnews.ua

"Укроборонпром" представив нову станцію перешкод засобам радіозв'язку

"Укроборонпром" представив інфокарту станції перешкод засобам радіозв'язку "Мандат". Розробник — КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра" (Запоріжжя). Про це повідомили в прес-службі держконцерну.

Інфокарта станції перешкод засобам радіозв'зку "Мандат"
Інфокарта станції перешкод засобам радіозв'зку "Мандат" / Укроборонпром

"Мандат" — мобільна станція постановки перешкод засобам радіозв'язку. В процесі роботи станція здатна забезпечувати вирішення багатьох функціональних завдань. Вона забезпечує створення прицільних за частотою і часом радіоперешкод, проводить пошук, пеленгування (опціонально), прослуховування, аналіз і запис характеристик виявлених засобів радіозв'язку.

Також до кінця 2020 р. або в 2021-му держконцерн "Укроборонпром" поставить на озброєння нову модель міномета, розроблену київським заводом "Маяк". Про це в інтерв'ю НВ заявив заступник гендиректора концерну Мустафа Найєм. За його словами, нова модель є переробленою версією міномета "Молот".

БПАК "Лелека-100" проходить державні випробування

Як повідомила прес-служба Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння і військової техніки, на двох полігонах — в Чернігівській і Дніпропетровській областях — проходять державні випробування дослідного зразка безпілотного авіаційного комплексу "Лелека -100".

Реклама на dsnews.ua

Випробувальні польоти проводять спільні екіпажі серед зовнішніх пілотів від виробника — "Виробничо-інноваційної компанії "Девіро", і випробувальної бригади ДНДІ ВС ОВТ, які пройшли відповідну підготовку.

Відзначається, що за програмою державних випробувань передбачена оцінка авіаційного комплексу "Лелека-100" в умовах протидії засобів ППО та радіоелектронної боротьби.

Крім того, проводяться випробування БПЛА Bayraktar TB2 з оновленим устаткуванням. Програма та методики контрольних випробувань, за якою здійснюються льотні експерименти, проводяться випробувальною бригадою ДНДІ ВС ОВТ у співпраці з представниками компанії-виробника.

З Німеччини прибули перші вертольоти H145 для МВС України

До Києва з Донавюрта (Німеччина) здійснили переліт перші два нових вертольоти H145 виробництва Airbus Helicopters, які будуть служити в авіаційному загоні Національної поліції України. Це, зокрема, H145 з бортовим номером борт 01 "синій" з тимчасовою заводською реєстрацією D-HMBF (заводський номер 20331) і борт 02 "синій" з тимчасовою реєстрацією D-HCBT (заводський номер 20346), повідомляє Military Aviation.

Вертоліт H145/militaryaviation.in.ua
Вертоліт H145/militaryaviation.in.ua

Вертольоти побудовані в цьому році. До цього часу в Німеччині на них здійснювалося навчання персоналу. Поставка інших восьми H145 за умовами контракту повинна відбутися в серпні 2021 р. Передбачається, що вони будуть поставлені у версії Н145 D3 (нова модифікація з 5 лопатями і збільшеним корисним навантаженням).

Завершився ремонт МБАК "Бердянськ"

Після завершення капітального ремонту на Миколаївському суднобудівному заводі вийшов на службу малий броньований артилерійський катер (МБАК) Р175 "Бердянськ". Про це повідомляє "Миколаїв — місто корабелів".

Катер "Бердянськ"/inshe.tv/nikolaev
Катер "Бердянськ"/inshe.tv/nikolaev

В ході ремонту усунені пошкодження, отримані МБАК під час російської агресії в Керченській протоці, виконані регламентні роботи щодо відновлення конструкцій корпусу, гвинто-рульової системи, донно-бортової арматури, протекторів, системи головного двигуна тощо.

Крім того, як повідомляє Ukrainian military pages, Міністерство оборони України замовило Херсонському державному заводу "Паллада" плавучий причал ПЖ-61У проєкту 50479 (або його еквівалент). Причал в складі одного залізобетонного понтона і сталевого зварного мосту для з'єднання з берегом повинен бути виготовлений, прийнятий замовником і поставлений Військово-морській базі "Південь" (військова частина А2238, м. Одеса) до 15 грудня 2020 р.

ВСУ в найкоротші терміни отримають нові польові намети

Між Міністерством оборони та приватною компанією ТОВ "Сівертекс" укладені договори на поставку Збройним Силам 1200 наметів УСБ-56/2005 та УСТ-56/2015. Зокрема, до 15 грудня поточного року в об'єднані центри забезпечення ЗСУ поставлять 600 наметів уніфікованих санітарно-барачних УСБ-56/2005 та 600 наметів уніфікованих санітарно-технічних УСТ-56/2015. Про це повідомляє сайт "Ліги оборонних підприємств".

Військові намети УСБ-56/ua.news
Військові намети УСБ-56/ua.news

Намети УСБ-56/2005 призначені для медико-санітарних цілей. Вони також можуть використовуватися в якості пункту санітарної обробки або барака для тимчасового проживання особового складу. При установці двоярусних ліжок корисна площа намету дозволяє розмістити до 80 чоловік. У свою чергу УСТ-56/2015 можуть використовуватися не тільки для медико-санітарних цілей, але і для розміщення штабів, майстерень і так далі.

    Реклама на dsnews.ua