• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Позитив тижня. В Україні розробили авіабомбу для безпілотників

Крім того: для ЗСУ розробляють універсальну димову шашку, "КБ "Південне" успішно завершило випробування ракетного двигуна РД861К, а військові льотчики провели льотно-тактичні навчання

Фото: Defense Express
Фото: Defense Express
Реклама на dsnews.ua

Українські конструктори розробили авіабомбу для різних типів БПЛА

Компанія "СпецОборонМаш" завершила розробку некерованої авіаційної бомби для БПЛА, випробування якої почнуться найближчим часом. Як повідомляє Defense Express, вага бомби — 4,2 кг, довжина — близько 45 см, бойова частина — осколково-фугасна з кумулятивним ефектом, підривник БЧ має різні режими підриву над поверхнею, на поверхні або після занурення. Діаметр бомби бойової частини — 80 мм, в зоні кільцевого стабілізатора — 110 мм. На одній із сторін боєприпасу розміщений роз'єм датчика сходу бомби з виконавчим механізмом для відділення від носія.

Умови застосування боєприпасу залежать від ряду факторів: висоти і швидкості польоту безпілотника, метеорологічних умов і т. д. Алгоритми застосування бомби формуються балістичним обчислювачем, адаптованим під тактико-технічні характеристики та можливості носія.

Малогабаритна авіаційна бомба може бути застосована в різних безпілотних літальних апаратах — як коптерного, так і літакоподібного типу. Докладні можливості нової бомби, уточнюють в Defense Express, стануть відомі після завершення циклу заводських випробувань. Далі новий засіб ураження буде представлений військовим для попередньої практичної оцінки і подальшого формування тактико-технічного завдання.

Успішно завершені випробування ракетного двигуна РД861К

ДП "ВО ПМЗ Макарова" успішно завершив другий етап прикінцевих доводочних випробувань однокамерного рідинного ракетного двигуна РД861К, розробленого "КБ "Південне". Як повідомляє сайт конструкторського бюро, проведені випробування (три серії по п'ять включень сумарною тривалістю 1601,6 секунд) завершили повний цикл наземного відпрацювання двигуна і остаточно підтвердили працездатність обраної конструкції, систем і вузлів двигуна в діапазоні заданих умов експлуатації, відповідність основних характеристик РД861К заданим технічним завданням. Це були прикінцеві та найважливіші наземні випробування, що підтвердили готовність двигуна до льотних випробувань у складі ступеня ракети-носія.

Реклама на dsnews.ua

РД861К – двигун, здатний забезпечувати багаторазовий запуск і керування вектором тяги по каналах «крок» і «рискання» в умовах космічного простору під час виведення корисного навантаження в цільову точку траєкторії. Він входить до складу третього ступеня РН «Циклон-4», призначений для створення тяги і маневрування. РД861К планується використовувати в якості маршового двигуна другого ступеня нової ракети-носія «Циклон-4М».

З'явилися фото українсько-польського ПТРК "Пірат"

Як зазначає Defense Express, принципова особливість нової спільної розробки — система наведення ракети в ПТРК "Пірат": ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвічування, промінь якого формує на цілі точку, в яку повинна потрапити ракета. При цьому таке підсвічування може бути встановлене як на саму пускову, так і бути зовнішнім.

В рамках цього проекту для ракети "Пірат" створено детекційний модуль для коригування польоту на пляму лазера, що подсвечує мету. Також були розроблені та впроваджені у серійне виробництво кремнієві квадрант детектори, що працюють у близькій частині інфрачервоного спектра (SWIR).

"Пірат" — проект українського ДержкКБ "Луч" і польської компанії Mesko. Максимальна дальність стрільби у піхотному варіанті ПТРК складає 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг — кумулятивною, термобаричною і осколково-фугасною. Сама ракета має масу 10 кг і калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою — 15 кг.

До головних переваг використання комплексів "Пірат" відносяться можливість перенесення одним солдатом, простота використання дешевої ракети; короткий час реакції на загрозу; фактична відповідність до тактики типу "вистрілив і забув" з точки зору оператора, хоча і вимагає лазерного подсвічування мети; можливість швидкого пуску ракет по цілях, послідовно підсвічених оператором.

Українські військові льотчики готувалися до виконання бойових завдань

На Київщині пройшли льотно-тактичні навчання Повітряних Сил України в умовах, максимально наближених до бойових. Про це повідомляє командування Повітряних Сил ЗСУ. Основною метою була підготовка авіаційної ескадрильї до виконання бойових завдань, перевірка готовності авіаційної ескадрильї до застосування по повітряним цілям.

При проведенні навчань було здійснено 37 літако-вильотів з аеродромів Василькова, Миргорода, Озерного. Було здійснено показ методів роботи командира і штабу з організації, забезпечення і управління бойовими діями авіаційної ескадрильї. Зазначається, що до навчань притягувався штатний склад ескадрильї і молодий льотний склад випуску 2018 — 2019 років.

В ході навчання були відпрацьовані: напад ДРГ на стоянку авіаційної ескадрильї; елементи охорони та оборони стоянки; робота авіаційної технічної експлуатаційної частини при умовному виході на оперативний аеродром з елементами відновлення техніки, яка зазнала пошкодження при веденні бойових дій; катапультування льотного складу з умовно збитого літака і дії пошуково-рятувальних груп направлені на звільнення льотчика.

У Львові розробили універсальну димову шашку для ЗСУ

Львівські фахівці з компанії "Спаринг-Віст Центр" почали розробку універсальної великої димової шашки для потреб сухопутних і морських підрозділів ЗСУ. Про це в інтерв'ю Defense Express повідомив генеральний конструктор підприємства Юрій Сторонський.

У нас досі для маскування використовують розроблені при СРСР великі димові шашки (БДШ-5 і БДШ-15). За словами Сторонського, в розробці аналогів радянських димових шашок дуже зацікавлені як у Генеральному штабі, так і в командуванні військово-морських сил. При цьому львівські фахівці вирішили, що замість розробки двох аналогів різних шашок буде доцільно створити одну універсальну, яка підійде для сухопутних і морських підрозділів.

Зараз на підприємстві тривають дослідно-конструкторська робота по розробці такої шашки. Також українські інженери розробили сучасну систему дистанційного управління димопуску для таких засобів маскування.

    Реклама на dsnews.ua