• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Позитив тижня. ВСУ довели свою силу на навчаннях "Об'єднані зусилля — 2020"

Крім того: наша бронетехніка незабаром отримає нові оптико-прицільні станції, армійці і гвардійці успішно відпрацювали контрнаступ, а МіГ-29МУ2 тестували бомбами КАБ-500КР

Ракетні системи залпового вогню "Вільха" під час навчань "Об'єднані зусилля  - 2020"
Ракетні системи залпового вогню "Вільха" під час навчань "Об'єднані зусилля - 2020" / Defense Express
Реклама на dsnews.ua

"Вільха" і "Нептун" пройшли ракетні випробування в рамках навчань "Об'єднані зусилля — 2020"

У рамках підготовки до стратегічних командно-штабних навчань "Об'єднані зусилля — 2020" на Херсонщині пройшли випробування ракет для "Вільхи". Як зазначає "АрміяInform", це нова партія ракет, яка була модернізована за замовленням Міністерства оборони України.

У цих ракетах система управління радянського зразка була замінена на нову високоточну систему наведення ракети на ціль. Також після модернізації бойова частина ракети буде вже не осколково-фугасною, а касетною, що, в свою чергу, значно збільшить показники точності попадання і площу ураження.

Крім того, в районі Кінбурнської коси в рамках активної фази навчань "Об'єднані зусилля — 2020" відпрацьовано управління зосередженим вогневим ударом по силам умовного противника. До навчально-бойових стрільб залучалися ракетні системи залпового вогню "Вільха" і "Ураган", відпрацьовувалися завдання штурмової і морською авіації з використанням ударного БПАК Bayraktar. Уперше в масштабних навчаннях брав участь і ракетний комплекс ВМС України "Нептун", який нещодавно пройшов успішні випробування. Також окремі завдання відпрацьовували ракетні комплекси "Точка-У". В рамках навчань виконують свої завдання і зенітні ракетні комплекси С-300 і Бук-М1.

Кулемет КТ-7,62 успішно відстріляв 25 тис. пострілів

АТ "Завод Маяк" провів унікальні випробування кулемета власного виробництва КТ-7,62 і вперше підтвердив живучість кількістю в 25 тис. пострілів. Цим кулеметом оснащені всі види легкої бронетехніки Збройних сил України. Як повідомляє сайт "Укроборонпрому", результати випробувань затвердили представники Військового представництва Міністерства оборони України.

Кулемет КТ-7,62 заводу "Маяк"/"Укроборонпром"
Кулемет КТ-7,62 заводу "Маяк"/"Укроборонпром"
Реклама на dsnews.ua

Під час випробувань перевіряли справність роботи кулемета в усіх можливих кліматичних зонах планети, що відтворені в заводській лабораторії. Випробування на витривалість тривали 10 днів, а кліматичні випробування — 15 діб, їх проводили фахівці заводу "Маяк" за участю представників ВП 1285 Міноборони. "Маяк" став другим заводом з озброєння в світі, який зробив випробування з настрілом у 25 тис., розповіли на підприємстві і показали 29 ящиків гільз, що відстріляли.

"Для порівняння: стандарт НАТО для аналогічного типу озброєння — 15 тис. пострілів, а наш кулемет відстріляв 25 тис. і виглядає як новенький! Хочу підкреслити, що кулемет КТ-7,62 заводу "Маяк" на 100% складається з українських складових і є найбільш потужним у калібрі 7,62 серед подібних кулеметів. до нас підтвердити настріл у 25 тис. пострілів вдалося тільки одному заводу в світі — Іжевському механічному заводу, що входить до концерну "Калашников". Він знаходиться на території країни-агресора ", — заявив заступник голови правління з виробництва АТ" Завод "Маяк "Олександр Гордєєв.

За його словами, представники замовника самі вибрали два кулемети з партії для проведення кліматичних випробувань і випробувань на живучість, і особисто супроводжували всі етапи перевірки. "У 2014 році, коли на сході України велися особливо інтенсивні бої, наші кулемети працювали приблизно з такою ж інтенсивністю, але вже в умовах реальних боїв. Тому цими періодичними випробуваннями ми підтвердили здатність КТ-7,62 безвідмовно точно працювати в умовах сучасного типу збройних конфліктів, в яких основне значення мають кулемети і снайперське озброєння ", — пояснив Гордєєв. Зокрема, саме ці танкові кулемети встановлюються на БТР-4Е Харківське КБ ім. Морозова.

Успішні періодичні випробування КТ-7,62 розширюють також і експортний потенціал українського кулемета. Це сімейство кулеметів прийнято на озброєння в більш ніж 60 країнах світу. Всі вони — потенційні замовники українського заводу з озброэння.

Модернізований винищувач МіГ-29МУ2 тестували бомбами КАБ-500КР

МіГ-29МУ2 з коригованими авіаційними бомбами КАБ-500КР/Організація волинських авіалюбителів «ОВАЛ»/Луцький аероклуб «Крила Волині»
МіГ-29МУ2 з коригованими авіаційними бомбами КАБ-500КР/Організація волинських авіалюбителів «ОВАЛ»/Луцький аероклуб «Крила Волині»

Льотний екіпаж модернізованого легкого фронтового винищувача МіГ-29МУ2, який навесні цього року дислокувався на Луцькому військовому аеродромі, крім випробувальних робіт з керованими авіаційними ракетами Х-29Т класу "повітря — земля" з телевізійною головкою самонаведення і їх випробувальних пусків, проводив також випробувальні роботи з коригованими авіаційними бомбами КАБ-500КР з телевізійною головкою самонаведення і їх випробувальні бомбометання по наземним навчальним цілям на авіаційному полігоні Повурськ у районі Ковеля.

Як повідомляє Організація волинських авіалюбителів "ОВАЛ" на своїй "Фейсбук"-сторінці, також пройшло відпрацювання дії як самонаведення телевізійних головок самих бомб, так і прицільно-навігаційних комплексів на борту їх носія, що застосовуються під час бомбометання бомб даного типу для їх наведення на ціль.

Танки, БМП і БТР ВСУ незабаром отримають передові оптико-прицільні станції вітчизняного виробництва

Українськими держпідприємствами розроблена сучасна прицільна система, яка може бути встановлена ​​практично на будь-якому виді бронетехніки (БТР, БМП, танки і т. п.). Про це повідомляє Defense Express.

Стабілізований оптико-електронний приціл Rheinmetall SEOSS на надсучасному бойовому модулі Lance
Стабілізований оптико-електронний приціл Rheinmetall SEOSS на надсучасному бойовому модулі Lance

Про нову розробку українських зброярів розповів заступник директора — головний конструктор ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Валерій Коваленко. За його словами, завершено розробку нової системи, яку в подальшому планується модернізувати під "Штурм-СМ". Вона простіше, дешевше і її можна буде використовувати на БМП і БТР.

Новий "бюджетний" модуль для бронетехніки матиме не форму кулі (як більш потужний модуль ОПСН-І), а більш зручну форму паралелепіпеда. Ця оптико-прицільна станція наведення створена на базі модуля ОПСН, тобто в одному модулі будуть зібрані телевізійний і тепловізійний канали, лазерний далекомір, лазерний канал управління протитанковою ракетою і система стабілізації.

Масове серійне виробництво таких систем може істотно знизити ціну на них, а можливо, навіть привести до збільшення локалізації та освоєння нових технологій. При цьому українська техніка за своїми бойовими здібностями здатна зрівнятися з сучасними західними зразками.

ВСУ і Нацгвардія відпрацювали контрнаступ на умовного противника

Батальйони механізованої бригади Збройних сил України разом з підрозділами Національної гвардії (НГУ) провели контрнаступальні навчання. Вони проводилися за підтримки артилерії ЗСУ, винищувальної і штурмової авіації і вертольотів. Про це повідомляє "АрміяInform".

ВСУ і Нацгвардія провели спільні навчання/sprotyv.info
ВСУ і Нацгвардія провели спільні навчання/sprotyv.info

За легендою навчань підрозділи повинні були зупинити просування умовного противника і перейти в контрнаступ. За навчаннями спостерігали міжнародні партнери — інструктори Канади і США.

Під час умовного бою в населеному пункті піхотинці бригади ЗСУ діяли спільно з підрозділами НГУ. Підтримку механізованим підрозділам також надавали артилеристи окремої артилерійської бригади. Додатково допомогу надавали винищувачі і штурмовики Повітряних Сил, а вертольоти армійської авіації висадили десант — бійців мотопіхотного батальйону.

    Реклама на dsnews.ua