• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Правління НБУ прокоментував відставку Смолія і застерегло Зеленського від тиску

У правлінні Національного банку України з повагою поставилися до рішення голови Нацбанку Якова Смолія про відставку і поділяють його застереження щодо систематичного політичного тиску

Національний банк України. Фото: Прес-центр НБУ
Національний банк України. Фото: Прес-центр НБУ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті Нацбанку, інформує "ДС".

"Члени правління Національного банку України поважають рішення голови Національного банку Якова Смолія про відставку і поділяють його застереження щодо систематичного політичного тиску", - йдеться в заяві.

"Правління вважає своїм обов'язком продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку. Правління закликає президента, уряд і політиків ефективно взаємодіяти з центральним банком і надати Національному банку можливість виконувати функції, покладені на центральний банк Конституцією України та Законом України "Про Національний банк України", - додали в правлінні НБУ.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичний політичний тиск на НБУ". В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши про неприпустимість політичного тиску.

У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Питання відставки Якова Смолія буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції монобільшості "Слуги народу", заявив нардеп Данило Гетманцев.

    Реклама на dsnews.ua