• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

Представник Зеленського заспокоїв суддів Конституційного суду — за останні рішення їм нічого не буде

Реклама на dsnews.ua

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський виключив можливість перезавантаження складу Конституційного Суду, не дивлячись на прийняті ним в останні дні рішення

Свої слова Веніславський пояснив тим, що підстави для перезавантаження нібито відсутні, інформує "ДС" з посиланням на " Українські новини ".

"Для перезавантаження Конституційного Суду немає правових підстав, тому що вичерпний перелік дострокового припинення повноважень суддів КС закріплений в Конституції", — заявив представник Зеленського в КС.

Веніславський зазначив, що У 2017 році були прийняті зміни до Конституції, які повинні були посилити гарантії незалежності суддів і були вилучені з Конституції норми, які дозволяли призначати і звільняти суддів.

Він повідомив, що на сьогоднішній день підставами для звільнення суді КС є, зокрема, заяву про відставку, неможливість працювати за станом здоров'я, досягнення певного віку і обвинувальний вирок за злочин.

"Таких підстав, які б зараз дозволяли президенту, Верховній Раді чи З'їзду суддів прийняти якісь рішення, які б привели до перезавантаження складу КС, на даний момент в Конституції відсутні. Тому ніяких юридичних механізмів перезавантаження ні у кого із суб'єктів владних повноважень на даний момент немає ", — упевнений представник президента в КС.

Як повідомляла "ДС", раніше КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАПКА вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У свою чергу, Євросоюз направив лист ВР і ОПУ, в якому йдеться про возмождностямі припинення дії безвізового режиму з Україною через рішення КСУ.

    Реклама на dsnews.ua