• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Представник Росії в ООН визнав, що на Донбасі - політичний конфлікт між РФ та Україною

Реклама на dsnews.ua

Намагання Росії використати Раду Безпеки ООН задля легітимізації представників контрольованих нею терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" викликають серйозну стурбованість щодо стану російської дипломатії

Про це йдеться у заяві Української делегації для участі у Тристоронній контактній групі, інформує "ДС".

Зокрема зазначається, що "декілька яскравих ознак дозволяють зробити певні висновки щодо задуму цієї події":

"1. Подія звелася до того, що між собою дискутували представники російських маріонеткових організацій та український політтехнолог Михайло Погребинський, який за задумом, схоже, мав представляти "українську сторону у діалозі з Донбасом", а представник РФ в ООН Володимир Небензя намагався зіграти роль "модератора дискусії".

2. Прозвучала пропозиція провести на окупованій РФ частині ОРДЛОУ "референдум щодо статусу цих територій з дотриманням всіх міжнародних вимог".  

3. Небензя стверджував, що Нормандський саміт (Україна, РФ, Франція, ФРН) не повинен заміняти "Мінський формат". Що він мав на увазі під "Мінським форматом", залишилося загадкою, але це не завадило представнику РФ зробити акцент на тому, що "нормандських зустрічей, можливо, більше не буде", — йдеться у повідомленні.

Також українська делегація звернула увагу на казус за участі російського "дипломата" Небензі: "Найбільш цікаве, навіть сенсаційне — В.Небензя заявив про "конфлікт на Донбасі": it is not a domestic conflict in Ukraine, it is a political conflict between Russia and Ukraine ("це не внутрішній конфлікт в Україні, це — політичний конфлікт між РФ та Україною")".

Нагадаємо, напередодні, 2 грудня, Росія заявила про "першу участь" невизнаних "ЛНР" і "ДНР" у засіданні РБ ООН за формулою Арріа. Натомість ця спроба використання майданчику ООН була зірвана – західні країни відмовились від участі в російській ініціативі, а ООН навіть не транслювала подію на офіційних ресурсах.

    Реклама на dsnews.ua