• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Представник Зеленського повідомив, чи візьметься суд в Гаазі за бійців української армії

Реклама на dsnews.ua

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі не відкриватиме справи проти України в контексті війни на Донбасі, так як офіційний Київ уже провів ефективне розслідування злочинів ВСУ

Про це представник президента в Криму Антон Кориневич заявив в коментарі РБК-Україна, передає "ДС".

Як приклад він наводить справу засуджених бійців спецроти "Торнадо", яку розслідували українські правоохоронці.

"Тому я думаю, що це будуть справи про кричущі порушення з боку РФ і сепаратистів. Чому? Тому що цих людей українське правосуддя не може дістати", — упевнений він.

Його попередник на цій посаді, юрист Борис Бабій також вважає, що проти української сторони справ не буде, але є істотні прогалини в українському законодавстві, які теоретично можуть призвести до проблем в міжнародних судах.

Крім ратифікації статуту, необхідно невідкладно внести зміни до Кримінального кодексу. Зокрема, ввести відповідальність за військову агресію і злочини проти людяності, а також врегулювати правила поводження з військовополоненими, розповів Бабин.

"Питання в тому, чи здійснювали українські комбатанти, силовики, представники ЗСУ, посадові особи ті злочини, які описані в Римському статуті. Це буде вирішувати не Басманний суд Москви, а Гаазький суд, і я як юрист-міжнародник на 98% спокійний за цим приводу, тому що я не бачу складу злочинів у їхніх (представників України, — "ДС") діях", — зазначив він.

Нагадаємо, міжнародний кримінальний суд в Гаазі в понеділок, 14 грудня, оприлюднив новий звіт про ситуацію в окупованому Криму і на Донбасі на основі попереднього аналізу.

    Реклама на dsnews.ua