• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Президент Венеційської комісії розкритикував "прикре" рішення КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент Венеційської комісії Джанні Букіккіо розкритикував "прикре" рішення Конституційного Суду України і закликав Верховну Раду вирішити ситуацію, опираючись на принципи Основного закону та "чисту логіку"

Про це Букіккіо заявив у четвер, 10 грудня, у своєму Twitter, повідомляє "ДС".

Букіккіо відреагував на відкритий лист до нього від 14 українських організацій громадянського суспільства, у якому вони заявили, що рішення КСУ несправедливе, необґрунтоване і прийняте суддями в конфлікті інтересів. 

Вони також підкреслили, що є вагомі докази того, що судді Конституційного Суду, які підтримали це рішення, діяли не в інтересах верховенства права й українського народу, а використовувалися прокремлівськими і олігархічними силами в рамках стратегії гібридної війни проти української демократії.

Букіккіо заявив, що "Венеційка" підтримує занепокоєння організацій: "Венеційська комісія розділяє ваше спантеличення і критику рішення КСУ, і хоча вона нагадує, що рішення повинно бути виконане, вона закликає парламент України інтерпретувати його у світлі загальних принципів Конституції, міжнародних стандартів і чистої логіки".

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, але вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua