• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Президент Угорщини поскаржився Зеленському на топящих його в смітті закарпатців

Реклама на dsnews.ua
Президент Угорщини Янош Адер написав лист президентові України Володимиру Зеленському, в якому закликав вирішити ситуацію з забрудненням Тиси, оскільки її води несуть купи сміття, з яким угорські влади вже не можуть впоратися

Лист Адера було опубліковано на офіційному сайті угорського президента, інформує "ДС" з посиланням на "Українську правду".

Засмучує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено і воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки... Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять в нестримному кількості", - заявив Адер в листі Зеленському.

За його словами, така ситуація "негідна європейських стандартів".

Як зазначає угорський президент, основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що вже привертав увагу до цієї проблеми в минулому році.

Тиса, одна з головних річок в Східній Європі, протікає через Угорщину та Сербію, де впадає в Дунай.

Аналогічний лист щодо забруднення річки Сомеш Адер відправив президенту Румунії Клаусу Йоханнису.

Звертаючись до обох президентів, Адер зазначив, що угорський уряд неодноразово зверталося за допомогою до обом сусіднім країнам, але у відповідь було занадто мало суттєвих дій і ще менше поліпшення ситуації.

Угорський президент підкреслив, що після нещодавніх повеней велика кількість пластикових пляшок та інших відходів потрапила в Угорщині, перешкоджає рибальства, туризму і чинить серйозний вплив на дику природу.

Звертаючись до обох президентів, Адер попросив їх використовувати свій вплив, щоб зупинити забруднення.

Як повідомляла "ДС", раніше колишній голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заявив, що частина провини за масштабні повені в західних областях лежить на місцевих жителів.

За його словами, сміття - одна з проблем при повенях.

"Тут вина і жителів. Проблема сміття - це окрема тема. Люди просто викидають сміття у невеликі річки, із-за чого ми маємо постійні конфлікти з Угорщиною, так як ці річки несуть у Тису, а Тиса несе в Угорщину це сміття. Спочатку вони писали гнівні листи, а зараз з такою дружньою посмішкою: ну, що з вас візьмеш?" - розповів він.

    Реклама на dsnews.ua