• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Вирок кримчанину Приходьку: українські правозахисники вимагають нових санкцій проти Росії

14 правозахисних організацій України закликали ввести санкції проти Росії у зв'язку незаконним засудженням у російському Ростові активіста з окупованого Криму Олега Приходька

Людмила Денисова
Людмила Денисова
Реклама на dsnews.ua

Заяву на своєму сайті публікує Центр прав людини ZMINA, передає "ДС".

Правозахисники закликають міжнародні організації посилити тиск на Росію та застосувати персональні санкції проти причетних до переслідування активістів чиновників.

Також активісти наполягають, що Приходька засудили за сфабрикованою справою.

«Фактичних доказів скоєння «злочину» так і не було наведено слідством, що відповідає практиці ФСБ переслідування кримчан з політичних мотивів», – мовиться у повідомленні.

Представники правозахисних організацій підкреслюють, що справжньою причиною переслідування українця є його публічна незгода з окупацією Криму, яку він неодноразово озвучував в ЗМІ і в спілкуванні з представниками підконтрольної Росії влади Криму.

У зв’язку з цим вони вимагають від російської влади:

  • негайно звільнити Олега Приходька та всіх політичних в’язнів, які утримуються в місцях несвободи на території АР Крим та міста Севастополя або Росії;
  • припинити переслідування кримчан за незгоду з окупацією та висловлення своїх поглядів;
  • негайно припинити використання так званого антитерористичного та антиекстремістського законодавства Росії на окупованій території Криму.

Крім того, активісти звернулися до міжнародних організацій і урядів держав з проханням, зокрема, «засудити дії Росії щодо переслідування українських активістів в Криму, посилити секторальні санкції проти Росії за порушення прав людини і військові злочини на території півострова», а також «запровадити персональні санкції проти посадових осіб Криму і Росії», причетних до переслідування Приходька та інших активістів.

Правозахисні організації закликали владу і правоохоронні органи України «забезпечити ефективне розслідування фактів незаконного позбавлення волі і переслідування Приходька та інших фактів порушень прав людини у Криму».

Нагадаємо, Олег Приходько був затриманий 10 жовтня 2019 року на кримському півострові. Його підозрюють у підготовці теракту в Криму. У його гаражі правоохоронці виявили вибухівку. У "суді" він заявив, що йому підкинули вибухівку співробітники ФСБ.

Ростовський Південний окружний військовий суд почав розгляд справи по суті у червні 2020 року. 3 березня суд виніс вирок Приходьку — його засудили до пʼяти років колонії суворого режиму.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити незаконно засудженого українця і висловлює рішучий протест у звʼязку з безпідставним політично мотивованим рішенням суду в російському Ростові.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua