• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Припинення війни на Донбасі залежить від однієї людини, — Зеленський

Припинення бойових дій на Донбасі практично повністю залежить від президента Росії Володимира Путіна

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтервʼю телеканалу "Дім", передає "ДС".

Глава держави підкреслив, що "дуже хоче" закінчити війну на Донбасі і "все робить для цього".

"Я вважаю (і президент Російської Федерації знає мою думку), що сьогодні 90% успіху в питанні повернення Донбасу, деокупації наших територій залежить від однієї людини. І точно треба знати, що він із цим живе. І люди на Донбасі повинні це розуміти. Не повинні жити якимись ілюзіями", — пояснив він.

"Так, ми залучаємо наших міжнародних партнерів, є розроблені плани. Так, усе є. Потрібна воля. Політична воля. Воля людська", — додав президент.

Зеленський зазначив, що Росія не виконала домовленостей "нормандської четвірки" 2019 року і не відкриває КПВВ на лінії розмежування.

"КПВВ закривають. І це, до речі, один із тих пунктів, який підтверджує: все залежить більшою мірою від президента Російської Федерації. Ми з ним домовилися про відкриття КПВВ на саміті "нормандської четвірки" (у грудні 2019 року, — ред.)… Потім після Нормандської зустрічі ми відкрили всі інші КПВВ. Усе, про що ми домовилися, повністю побудували.І з їхнього боку є така сама можливість. Але немає бажання", — сказав глава держави.

Президент також нагадав, що не виконана також домовленість про допуск до вʼязниць на окупованій території представників Червоного Хреста.

"Щодо Червоного Хреста у мене була домовленість із президентом Росії, що буде доступ Червоного Хреста на тимчасово окуповані території, до наших людей, які за ґратами перебувають, які в ізоляційних таборах перебувають. Ми акцентували: не нас пропустити, а Червоний Хрест. Щоб Червоний Хрест міг вивчити проблеми, передати їм ліки, медиків відправити тощо. Нам підтвердили, що це все буде можливо. Доступу в Червоного Хреста з моменту наших домовленостей не було жодного", — зазначив Зеленський.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський впевнений, що наступним етапом після припинення вогню на Донбасі має бути виведення військ. При цьому він упевнений, що Росія пошкодує про своє рішення окупувати Крим.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua