• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Пристайко назвав єдина умова, при якому Київ погодиться на миротворців ООН

Реклама на dsnews.ua
Глава МЗС України Вадим Пристайко вважає, що Україна не повинна давати згоду на миротворчу операцію до тих пір, поки не вичерпає інші шляхи виконання домовленостей Мінських

Про це він заявив у виступі на щорічному форумі "Ялтинської європейської стратегії" (YES), передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Пристайко висловив сумнів в ефективності миротворчої місії.

"Ми знаємо приклади в Африці, де миротворчі операції ООН тривають десятиліттями", - нагадав він.

Разом з тим, глава МЗС не виключив можливості повернення до ідеї миротворців у разі, якщо Київ зайде в глухий кут з виконанням Мінських угод без миротворців.

"Якщо все інше провалиться, ми будемо змушені просити міжнародне співтовариство про миротворчої операції у тому або іншому форматі", - пояснив він.

Пристайко також вважає, що Україна повинна виконувати Мінськ незважаючи на те, що зобов'язання по ньому були дані попередньою владою. "Ми (як держава) домовилися про щось, і навіть якщо ми ненавидимо цей варіант - то повинні дійти до кінця", - пояснив він.

Нагадаємо, в кінці вересня 2018 року шість країн заявили про готовність відправити військових на Донбас у рамках миротворчої місії ООН. На думку президента України Петра Порошенка, розгортання миротворчої операції з мандатом ООН на Донбасі "може бути визначальним чинником припинення страждань українського народу".

Росія, яка стверджує, що не причетна до збройного конфлікту на Донбасі, послідовно виступає проти миротворців на Донбасі.

13 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що введення миротворчої місії на Донбас не розглядається.

    Реклама на dsnews.ua