• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Притула заявив, що не бачить мовної проблеми в Україні (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Кандидат в мери Києва від партії "Голос" Сергій Притула впевнений, що в Україні нібито немає мовної проблеми

Про це він заявив в етері ток-шоу одного з українських телеканалів, відповідаючи опонентам, які заявляли протилежне, передає "ДС".

"У той самий момент, коли ви мліли під пісні (радянського барда Булата Окуджави — "ДС"), раділи на дискотеці ритмам (лідера радянської рок-групи "Кіно" Віктора Цоя — "ДС") — в мордовських таборах гнили у камерах ( український політв'язень — "ДС") Левко Лук'яненко, (український політв'язень — "ДС") В'ячеслав Максимович Чорновіл, вбивали (поета Василя Стуса — "ДС") Стуса. Це була така країна, де в одній системі координат існувала романтика музична, і в цей самий момент гнили і вбивалися люди за українську мову і українську незалежність. Повертаючись до мовного питання — я в принципі не вважаю, що тут зараз про це потрібно говорити на такому градусі діалогу, як це відбувається, виключно з однієї причини: в Україні немає проблеми мовного питання від слова "взагалі"", — сказав Притула.

За його словами, в Україні "немає жодної проблеми для російськомовної людини знайти будь-яку літературу, яку вона хоче почитати".

"Ви зайдете в будь-який газетний кіоск: будь-який журнал, який ви хочете взяти ... Я ще кілька років тому української технічної літератури не міг придбати — зараз в цьому немає проблеми. У нас немає проблеми для людини, як ви говорите, почути російську пісню по радіо — вони лунають. У нас немає проблеми увімкнути загальнонаціональний канал і побачити російськомовного ведучого", — сказав він.

Притула додав, що в Україні "не варто це питання в принципі".

"Люди вже давно в усьому досягли порозуміння між собою. Єдиний каталізатор мовного питання в Україні — це професійні політики, які піднімають це питання в акурат перед якимись виборами. Місяць тому це питання гостро не стояло і, згадайте мої слова в цій студії: через місяць це питання вас знову перестане хвилювати", — резюмував він.

Нагадаємо, раніше нардеп від "Слуги народу" Микита Потураєв говорив, що російська мова в Україні не є класичною літературною і його слід називати "український російську мову".

    Реклама на dsnews.ua