• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

ПриватБанк vs Суркіси: НАБУ відкрило справу через рішення Печерського суду

Реклама на dsnews.ua

Національне антикорупційне бюро України порушило кримінальну справу за фактом ухвалення суддею Печерського райсуду Сергієм Вовком рішення на користь Ігоря та Григорія Суркісів у справі ПриватБанку

Про це йдеться у заяві Ради громадського контролю НАБУ, інформує "ДС".

"Члени Ради громадського контролю засуджують безпрецедентне порушення процедур з боку Печерського суду Києва та судді Сергія Вовка зокрема. Рада вітає відкриття справи детективами НАБУ для розслідування інциденту та здійснюватиме громадський контроль за проведенням розслідування", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 4 вересня бюро відкрило кримінальне провадження за фактом "незавершеного замаху на заволодіння майном ПриватБанку в особливо великих розмірах".

Серед ймовірних фігурантів справи — представники судової гілки влади, службові особи Державної виконавчої служби, співробітники шести англійських компаній, пов’язаних з братамиСуркісами.

Як писала "ДС", 2 вересня Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про виплату з державного ПриватБанку 350 мільйонів доларів сімʼї Суркісів за позовом про обслуговування депозитів, конвертованих в капітал банку при націоналізації. Рішення ухвалив одіозний суддя Сергій Вовк. Мінфін вже заявив, що готує апеляцію на це рішення.

3 вересня суддя Вовк задовольнив заяви двох англійських компаній Суркісів про стягнення з ПриватБанку майже $ 165 млн.

7 вересня міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який унеможливить стягнення 10 млрд грн з ПриватБанку на користь шести компаній, афілійованих з братами Суркісами.

Нагадаємо, 17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання повʼязаними з ПриватБанком особами сімʼю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора ПриватБанку, що стосуються рахунків фізосіб, сімʼя Суркісів, а також повʼязані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.

Довідка. ПриватБанк перейшов в держвласність 21 грудня 2016 року на підставі постанови Кабміну від 18.12.2016 № 96 про деякі питання забезпечення стабільності фінансової системи, рішення правління НБУ від 18.12.2016 про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних та договору купівлі-продажу акцій банку від 21.12.2016 р., а також на підставі листа його колишніх акціонерів, зокрема Ігоря Коломлойского і Геннадія Боголюбова.

    Реклама на dsnews.ua