• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Приватизація тюрем: Львівську колонію викупили представники IT за понад 400 млн грн

Колишня Львівська Колонія № 48, виставлена на продаж в рамках кампанії великої приватизації вʼязниць, організованої Фондом держмайна спільно з Міністерством юстиції, була продана приватному інвестору за 407,5 млн гривень. Покупцем виступило ТОВ "Девелопмент Інжиніринг сервіс", яке входить до групи компаній SoftServe

Колишня Львівська Колонія № 48
Колишня Львівська Колонія № 48
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні економіста Віктора Скаршевського у колонці на "Цензор.нет", передає "ДС".

"Попри купу критики, яка передувала продажу колишньої вʼязниці, аукціон пройшов більш ніж успішно: ціна під час аукціону зросла в 3 рази, а переможна ставка, запропонована представниками IT-холдингу "Софт-Серв", склала 407,5 млн гривень. Досить сказати, що це друга найбільш успішна угода після продажу готелю "Дніпро" і більше, ніж весь прибуток держави від приватизації у 2018 році. Якісне просування обʼєкта, ретельний аудит і надання інформації за принципом "всі знають все" зробили свою справу", — зазначає Скаршевський.

Згідно з планом, 30% від зазначеної суми надійде до державного бюджету, інші 70% будуть передані на поліпшення умов утримання увʼязнених, модернізацію і створення нових приміщень. Приватизація вʼязниць є частиною кампанії з передачі в приватні руки непрофільних обʼєктів державної власності.

За розрахунком ФДМ, приватизація перших трьох вʼязниць повинна принести державі понад 1 млрд гривень.

"Вже за підсумками 2020 року, надходження від приватизації склали понад 3 млрд гривень, що в 4 рази перевищили показники 2019 року і більш ніж у 8 разів поліпшили прибуток 2018 року. Тепер же, коли Верховна рада нарешті таки розблокувала процедуру великої приватизації, в хід піде важка артилерія — обʼєкти, оціночна вартість яких перевищує 250 млн гривень. Вже цього року Фонд планує проведення аукціонів з приватизації ОГХК, ПКМЗ (заводу "Більшовик") і "Президент-Готелю", обіцяючи покласти в казну додаткові 12 млрд гривень", — йдеться в публікації.

Нагадаємо, угода виявилася другим найбільшим продажем держмайна, починаючи з літа 2020 року, коли київський готель "Дніпро" вдалося реалізувати за 1,1 млрд гривень. Прибуток від продажу колишньої Львівської колонії перевищує весь дохід держави від приватизації у 2018 році.

Загальний дохід від кампанії з приватизації у 2020 році склав понад 3 млрд гривень, що перевищує показник 2018 року в 8 разів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні на аукціоні продали майно Львівської виправної колонії №48 за 377 мільйонів 500 тисяч гривень. Це сталося в рамках "Великого розпродажу в’язниць".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua