• USD 41.2
  • EUR 44.7
  • GBP 53
Спецпроєкти

Прийнято підсумкову декларацію саміту в Батумі

Президенти України, Грузії і Молдови Володимир Зеленський, Саломе Зурабішвілі і Майя Санду узгодили декларацію за підсумками саміту асоційованого тріо, який пройшов в грузинському Батумі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

"Ми, глави держав Грузії, Республіки Молдова та України, зустрілися в Батумі, щоб зміцнити тристороннє співробітництво між нашими країнами щодо європейської інтеграції та підтвердити свої зобовʼязання співпрацювати задля мирного, демократичного та процвітаючого європейського майбутнього Грузії, Молдови та України", — йдеться в декларації.

Відзначається, що відносини між трьома країнами і Євросоюзом базуються на спільних цінностях — демократії, повазі прав людини і основних свобод і верховенства права.

"Ми залишаємося відданими дотриманню цих цінностей та просуванню їх у наших відносинах на міжнародній арені. Ми підтверджуємо свою непохитну відданість продовженню процесу нашої інтеграції до Європейського Союзу шляхом всеохоплюючих реформ", — сказано в повідомленні.

У декларації зазначено, що лідери домовилися продовжувати співпрацю з інститутами ЄС. У той же час угоди про асоціацію "повинні залишатися гнучкими інструментами, які слід оновлювати, коли і де це необхідно".

"Ми підтверджуємо нашу сталу підтримку Східного партнерства, заснованого на спільній власності, взаємних зобовʼязаннях і принципах диференціації та інклюзивності, яке надало всім своїм партнерам інструменти для зміцнення демократії, підтримки економічного розвитку та просування європейської інтеграції… Водночас ми повторюємо свої очікування щодо встановлення амбітних довгострокових цілей Східного партнерства та посилення його стратегічної візії", — йдеться в декларації.

Також в документі зазначено, що країни будуть тісно співпрацювати для підвищення стійкості для кращого реагування на виклики регіональної та європейської безпеки, Планується співпраця з ЄС у сфері спільної політики безпеки та оборони, в тому числі протидії гібридним загрозам, кіберзлочинів і дезінформації.

"Ми висловлюємо свою подяку за тверду підтримку ЄС суверенітету та територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів Грузії, Республіки Молдова та України", — сказано в декларації.

"Вступ до Європейського Союзу – це мета, яка об'єднує наші три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для наших країн, і жодна третя сторона не зможе вплинути на цей суверенний вибір", — підкреслюється в декларації.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський взяв участь на Батумський міжнародної конференції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua