• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Прийняття Радою законопроекту № 8371 може загрожувати вступу України до ЄС, — Золотарьов

Прийняття законопроекту № 8371 може швидко розв'язати нагальну проблему і створити великі проблеми в найближчому майбутньому, головна з яких — загроза успіху переговорів про вступ України в Євросоюз

Реклама на dsnews.ua

Про це пише у своїй статті "Закон суперечності" для ІА Українські новини Андрій Золотарьов, передає "ДС".

"Основну мету законопроекту № 8371 ніхто особливо не приховує – заборона Української православної церкви, яка ще донедавна мала приставку "Московського патріархату". Пояснення: вплив на неї Російської православної церкви, наявність колаборантів серед служителів і серед прибічників цієї церкви", — йдеться в статті. Разом із тим автор наголошує, що автори законопроекту стверджують, що проблема лежить в національній безпеці, в той час, як його противники вважають навпаки — в релігійній і правах людини. 

Ця різниця трактування, на думку автора, є "наріжним каменем" в трактуванні сфери впливу цього законопроекту і наші західні партнери поки що бачать ознаки впливу на права людини. 

"А права людини, включно із віросповіданням та правом поширювати свою віру – це "священна корова" для всіх демократичних суспільств", — стверджує Золотарьов і наводить міжнародні акти яким суперечить законопроект: Загальна декларація прав людини, яка, до речі, після Ратифікації є невіддільною частиною правового поля України; Міжнародний пакт про громадянські та політичні права; Європейська конвенція з прав людини; Декларація ООН про ліквідацію всіх форм нетерпимості та дискримінації на основі релігії чи переконань.

Якщо законопроект стане Законом, а українська влада не знайде порозуміння по ньому із західними партнерами, Україна може зіткнутися з великою кількістю проблем: фінансування і постачання зброї від США та країн ЄС, санкцій з боку США (про це озвучували вже деякі республіканці). 

Але однією з головних загроз Золотарьов бачить для успіху переговорів про вступ України в ЄС, які щойно розпочались. "Європолітики не зможуть пояснити суспільству як приймати до союзу країну де порушуються права людини", — пояснює він і додатково пророкує перспективу серйозних фінансових втрат через виплати по рішеннях Європейського суду по правах людини. 

"При цьому, перші рішення можуть з’явитися досить швидко, а наступні будуть виходити як з-під друкарського станка. Оскільки скарги будуть на сам Закон, то всі оскаржувачі можуть не ходити по українських судах, а одразу йти до ЄСПЧ. А далі, оскільки це Закон, спрацює ефект прецеденту і розгляд кожної скарги буде максимально коротким", — вважає Золотарьов. 

"Враховуючи описані ризики, — констатує експерт, — не дивно, що законопроект поки не знаходить підтримки серед депутатів, а ідея залучити Венеційську комісію для аналізу законопроекту, стає більш привабливим варіантом для зважених політиків".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua