• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Чи визнає Україна вибори в Білорусі, стане зрозуміло після оголошення їх результатів, - Кулеба

Реклама на dsnews.ua

Україна прийме рішення про визнання або невизнання результатів виборів у Білорусі після їх офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією цієї країни

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу в четвер, відповідаючи на питання, якою буде офіційна реакція української влади на результати виборів у Білорусі, передає "ДС".

«Офіційні результати виборів президента Білорусі ще не оголошено. Після того, як білоруська Центральна виборча комісія їх офіційно оголосить, ми будемо приймати рішення щодо того, як реагувати на цей факт», — сказав чиновник.

Також глава МЗС закликав офіційний Мінськ надати інформацію про затриманих українських громадян і відпустити їх.

Нагадаємо, ЦВК Білорусі поки рахує голоси на виборах президента. Але вже зрозуміло, що з великим відривом перемагає чинний президент Олександр Лукашенко.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua