• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Про Мінські угоди. За що Рєзніков «отримав по голові»

Усі провідні переговорники від Зеленського висловили свої негативні думки про Мінські угоди. Більше того, віце-прем‘єр РФ Козак взагалі заявив, що слова Рєзнікова в Кремлі трактують як вихід України з мінського формату

Олексій Рєзніков
Олексій Рєзніков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Поговорив зі своїм знайомим, відомим дипломатом, який на правах анонімності пояснює нинішню ситуацію наступним чином:

«Думаю, що тут немає ніякої гри.

З українського боку — це думка Рєзнікова, який хоч і ватний тип, але розуміє, що українська влада, зробити все, що хочуть в Москві, просто не може собі дозволити. Між іншим, він особисто також не готовий під все це підписатися. Окрім того, за це інтерв’ю Рєзніков вже отримав по голові від Єрмака.

З російського боку — це незмінна позиція Путіна, яку цього разу озвучив Козак. Росіянам вигідна будь-яка ситуація: чи мінський формат в теперішньому стані, чи працюючий мінський формат, чи розвал цього формату. А Україна в стані цугцвангу: що б не зробила — все буде погано для держави.

Тут найстрашніше, що ця справа не вирішується дипломатичними каналами, що убезпечило б від воєнної ескалації і загострення. Так, як це працює в усіх заморожених конфліктах.

Наша влада свідомо усунула МЗС від цього процесу і передала все політикам — Єрмаку і Рєзнікову. Тобто ми маємо весь час приймати політичні (остаточні, зобов’язуючі, репутаційно відповідальні), а не дипломатичні (проміжні, попередні, свідомо не остаточні) рішення.

І це все як через відсутність досвіду, так і агентурна робота з Москви. Тому ймовірність воєнної ескалації зараз висока як ніколи, і це лише на руку Путіну».

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua