• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Продаж "Мотор Січ": Данилов обіцяв захистити інтереси України

Реклама на dsnews.ua

Апарат РНБО України вживає заходів щодо захисту національних інтересів в області авіабудування у зв'язку з продажем частини акцій стратегічного підприємства ПАТ "Мотор Січ" китайським інвесторам

Про це йдеться в заяві Ради національної безпеки і оборони, передає "ДС".

"Апаратом РНБО України за дорученням Президента України Володимира Зеленського вживаються вичерпні заходи щодо збереження пріоритетності національних інтересів держави в питанні розвитку стратегічних підприємств і унеможливлення передачі в незаконний спосіб іншій державі українських оборонних технологій", — підкреслив секретар РНБО Олексій Данилов, коментуючи ситуацію навколо діяльності "Мотор Січ".

У Радбезі зазначили, що "стратегічним пріоритетом державної політики щодо ПАТ «Мотор Січ» є розвиток підприємства, як базового для виконання державного оборонного замовлення у виробництві сучасних двигунів у тому числі для новітніх розробок українських крилатих ракет".

Данилов також нагадав, що з метою забезпечення національних інтересів у сфері авіаційних двигунів було прийнято відповідне рішення РНБО України №58 «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів держави у сфері авіадвигунобудування», яким визначено конкретні завдання Кабінетові міністрів та іншим державним органам.

Нагадаємо, в кінці листопада 2019 директор концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавичюс заявив, що китайська компанія Skyrizon вже купила більш 50% акцій запорізького заводу "Мотор Січ". 21 листопада стало відомо, що Укроборонпром звернувся до Антимонопольного комітету з проханням продовжити розгляд цього питання на два місяці.

Проти придбання акцій "Мотор Січ" виступали США, стверджуючи, що це сприятиме нарощуванню військових сил Китаю. ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

Володимир Зеленський звернувся до премʼєрміністра Денису Шмигаля з проханням спільно з СБУ та Радою нацбезпеки оцінити вплив приватизації або продажу корпоративних прав у статутному капіталі підприємств, що мають монопольне або домінуюче становище на ринку товарів, науково-дослідних і науково-технічних установ, а також підприємств, що мають стратегічне значення, зокрема публічного акціонерного товариства "Мотор Січ".

    Реклама на dsnews.ua