• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Продукти купую за готівку": Медведчук розповів, як йому живеться під санкціями

Нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук запевняє, що може користуватися своїм майном, незважаючи на введені проти нього і його дружини Оксани Марченко санкції

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Медведчук розповів в інтерв'ю BBC, передає "ДС".

"Я поки намагаюся зрозуміти, в чому суть санкцій і як їх можуть реалізувати. Мені складно це зрозуміти, хоча я доктор юридичних наук. Наприклад, як бути з санкцією, де йдеться про те, що мені заборонено розпоряджатися і використовувати мої активи, тобто нерухомість і засоби на рахунках? Зрозуміло, що мені подзвонили і сказали, що заблокований мій рахунок в українському банку", — сказав він.

Політик додав, що те ж саме стосується і Оксани Марченко.

"Зрозуміло, що я не можу розпоряджатися майном, тобто будинок, який знаходиться в моїй власності, я продати не можу. Автомобілі, які знаходяться в моїй власності — вони всі задекларовані — я продати не можу. Це я розумію", — сказав Медведчук.

За словами нардепа, йому не заборонено користуватися власним майном.

"Але як щодо того, що заборонено використовувати? Я не можу жити в своєму будинку? Я не можу їздити в машині, що належить мені на праві особистої власності? Це маячня в плані конституційних прав і обов'язків", — запевняє нардеп.

Він уточнив, що користується готівкою в побуті.

"Я веду відкритий спосіб життя, і, звичайно, продукти і все інше купується за готівку. Але хочу вам відкрити велику таємницю: якщо комусь захочеться перевірити, як я користувався своєю кредиткою, то побачить, що протягом кількох останніх років у мене немає жодного платежу. Я просто не платив кредиткою, у мене немає в цьому необхідності", — сказав він.

Медведчук підкреслив, що у нього достатньо грошей, в тому числі готівки — все це задекларовано і в новій декларації він вкаже "дуже великі доходи" за минулий рік.

На думку політика, конфіскувати майно у нього може тільки суд з притягненням до відповідальності — і він готовий йти до Верховного Суду, "але це місяці і роки часу".

Медведчук також додав, що виїзд за межі України йому заборонити не можуть. У той же час, він спростував інформацію про те, що йому належать 5 літаків, що потрапили під санкції.

"Жодного мого немає. Є один, яким я користувався, на який є договір оренди, я його декларую і оплачував і в 2019, і в 2020 році. Я плачу гроші за свої перельоти ... Що стосується інших літаків я не знаю, але по літаку, яким я користувався, з боку СБУ та РНБО стався повний "бєспрєдєл". Вони просто заблокували роботу компанії, яка є його власником", — сказав він.

Політик додав, що ніякого відношення до нього і його сім'ї компанія "ніколи не мала і не має".

Медведчук також заявив, що готовий знайти інший літак, "щоб ви не сумнівалися".

Довідка: У декларації Медведчука зазначено, що йому і Оксані Марченко належать п'ять будинків, 17 земельних ділянок. У його декларації — десятки наручних годинників, ювелірні цінності, старовинні картини і 20 автомобілів.

Пара є кінцевим бенефіціаром 97 компаній зі штаб-квартирами в Україні, Росії, Болгарії, на Кіпрі і в інших юрисдикціях. За 2019 рік Медведчук і Марченко задекларували понад 300 млн гривень доходу і великі суми на рахунках в банках України та Білорусі.

Готівкою Віктор Медведчук задекларував 210 000 доларів, а Оксана Марченко — 1, 8 млн євро.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України включила політика Віктора Медведчука і його дружину Оксану Марченко до списку санкцій. Санкції запровадили через фінансування тероризму. Їх введення підтримали всі члени РНБО одноголосно.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua