• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Виробництво безпілотників "Байрактар" в Україні може розпочатися найближчими місяцями, - посол

Україна та Туреччина ведуть переговори щодо запуску на території нашої країни повного циклу виробництва безпілотних літальних апаратів Bayraktar

Турецький безпілотник "Байрактар";
Турецький безпілотник "Байрактар";
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв’ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

Український дипломат повідомив, що між компанією Baykar і Міноборони України вже є меморандум про відкриття центру ремонту таких безпілотників та навчального центру, а також є плани створення заводу для виробництва цих апаратів. 

"Насправді, це питання, мабуть, місяців, а не років. І вже роботи ведуться щодо того, аби виділити відповідну земельну ділянку, щоб розпочати предметні роботи зі спорудження цього центру збереження і ремонту. І так само паралельним треком ідуть роботи щодо створення виробничих потужностей і започаткування виробництва "Байрактарів" в Україні… Та інформація, якою я володію, каже про повномасштабне виробництво безпілотних апаратів "з нуля", які можуть використовуватись як для потреб Збройних сил України, так і для постачання на ринки третіх країн", — розповів Боднар. 

Політик зазначив, що "Байрактари" зацікавили багато країн у Європі та в Азії.

"Виробничі потужності в Туреччині, мені здається, досить заповнені. Тому додаткові виробничі потужності повного циклу також і в інтересі турецької сторони, щоб освоювати нові ринки і спільно проводити як випробування, так і пізніше, можливо, навчання деяких іноземних колег, аби володіти цією технологією і спільно формувати оборонну сферу", — додав посол.

Василь Боднар нагадав, що Україна й Туреччина вже мають спільне підприємство з виробництва безпілотників нового типу Akinci, до якого українська сторона постачає двигуни і деякі інші запасні частини.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Україна повинна перестати використовувати назву "Bayraktar" для куплених турецьких ударних безпілотників.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua