• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Прокуратура не квапиться повертати державі тисячі гектар землі на Житомирщині, – Мар’ян Ощановський

Через низку грубих порушень законодавства з боку чиновників регіонального відділення ФДМУ держава втратила сотні мільйонів гривень та тисячі гектар землі на Житомирщині. У фонді держмайна ситуацію намагаються виправити, втім місцева, а разом з нею Генеральна прокуратура не поспішають допомагати

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив політолог Мар’ян Ощановський на "Цензор.Нет".

За словами політолога, у липні цього року ФДМУ склав Акт щодо численних порушень, які були допущені при передачі майнового комплексу державного підприємства "Україна" та визнав незаконність його приватизації. Всі відповідні листи були направлені до прокуратури. Вона мала б вжити заходів для повернення у державну власність землі та майна. Але до цього часу правоохоронці не діють.

"Грубі порушення законодавства, штучне заниження вартості майна, підставні особи та "загублені" документи – так виглядає схема довжиною в кілька років і вартістю в сотні мільйонів гривень, яку провернули посадовці Житомирського регіонального відділення ФДМУ і на яку наразі закриває очі прокуратура. Адже остання ще у серпні 2021 року отримала відповідні листи з висновками перевірок та мала б вжити заходів щодо повернення земельних ділянок та майна у державну власність. Однак правоохоронці на чолі з Іриною Венедіктовою не поспішають відновлювати законність та захищати майнові інтереси України. Натомість, за словами місцевих, є негласна вказівка "спустити справу на гальмах". Тож виникає логічне запитання – чиї тоді інтереси насправді лобіюють в прокуратурі та хто нестиме за це відповідальність?" – зазначає Ощановський.

Мова йдеться про майно підприємства та ділянки, що тривалий час перебували у постійному користуванні ДП "Україна". Це майже 5 тисяч гектарів, до складу яких входять як особливо цінні землі, так і частина вулиць населеного пункту Черняхів.

Незважаючи на численні порушення процедури приватизації та мільйоні збитки нанесені у такий спосіб Державі, ДП "Україна" було ліквідовано. А всі земельні ділянки незаконно та безоплатно передали у постійне користування КСП "Україна-Черняхів-1". Водночас колишні працівники ДП прав на землю не отримали – місцеві мешканці стали заручниками бюрократичних процесів, корупції та зловживань чиновників.

    Реклама на dsnews.ua