• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Прокуратура оголосила "Гобліну" Аксьонову нову підозру

Прокуратура повідомила так званим "керівникам" окупаційної адміністрації Російської Федерації в Криму Сергію Аксьонову та Володимиру Константинову про підозри в порушенні законів і звичаїв війни

Сергій Аксьонов і Володимир Константинов
Сергій Аксьонов і Володимир Константинов
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів керівник прокуратури АРК Ігор Поночовний, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу відомства.

Окупаційним "голові Ради міністрів Республіки Крим" та "голові Державної Ради Республіки Крим" повідомлено про підозру у вчиненні широкомасштабного та систематичного привласнення публічного майна, що знаходиться на території окупованого півострова за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Зокрема йдеться про передачу у федеральну або "республіканську" власність майна Державного концерну "Масандра", "Міжнародного дитячого центру Артек", та державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз".

"Враховуючи те, що основна мета діяльності органів прокуратури – встановити винних у вчиненні злочину та забезпечити виконання принципу невідворотності покарання, ми поєднуємо як національний, так і міжнародний кримінально-правові механізми, у тому числі, звернення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

Зокрема, наше перше повідомлення до МКС стосувалося саме широкомасштабного знищення і привласнення майна, не виправданого військовою необхідністю. У ньому йшлося також про всі зафіксовані факти так званої "націоналізації" державного майна України окупаційною адміністрацією Російської Федерації в Криму. У 2020 році ми направили ще одне інформаційне повідомлення, у якому зафіксовані факти захоплення приватного майна 3952 громадян України, право власності яких було порушено", — сказав Поночовний.

Нагадаємо, і Константинова і Аксьонова звинувачують у державній зраді серед осіб, які впродовж лютого-березня 2014 року, перебуваючи на території Криму, створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та зміни меж території України всупереч установленого порядку, а також брали участь у ній.

Як писала "ДС", раніше так званий "глава" Криму Сергій Аксьонов відреагував на плани Києва добудувати дамбу на Північно-Кримському каналі, яка повністю виключить потрапляння української води на територію окупованого півострова.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua