• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Прокурор наполягає на тому, що Стерненко самостійно себе поранив після нападу

Реклама на dsnews.ua

Прокурор Микола Бозовуляк в ході засідання з обрання запобіжного заходу одеському активісту заявив, що Сергій Стерненко в травні 2018 року після здійснення на нього нападу сам собі завдав колото-ріжучі рани

Про це йдеться в повідомленні "Укрінформу", передає "ДС".

За словами прокурора, 24 травня 2018 року Стерненко, коли побачив, що двоє нападників стрімко наближаються до нього, дістав складений ніж, який носив з собою після попередніх нападів з метою самооборони, розклав його для можливого застосування, і тримаючи ніж в руці, заховав його у себе за спиною.

"В цей же час Ісайкул і Кузнєцов, наблизившись до Стерненка, раптово напали на нього, завдаючи удари рукою в різні частини тіла і по голові, спричинивши йому, згідно з висновком експерта, закриту черепно-мозкову травму", - уточнив правоохоронець.

Прокурор зазначив, що Стерненко, "захищаючись та перебуваючи у стані необхідної оборони", прикриваючись лівою рукою від нападників, а в правій руці тримаючи ніж, став наносити удари ножем нападникам, таким чином завдавши Ісайкулу одну різану рану живота і Кузнєцову - проникаючу колото-різану рану живота.

Сам Стерненко в ході цього нападу, за словами Бозовуляка, згідно з висновком експерта, отримав кілька різаних ран пальців і т. д.

"Не очікуючи такого активного фізичного опору з боку Стерненка, Ісайкул, отримавши ножове поранення живота, сказав розбігатися, після чого обидва побігли в протилежні сторони, у зв'язку з чим стан необхідної оборони для Стерненка припинився. Стерненко, таким чином, використав право на захист, тобто шляхом заподіяння шкоди Ісайкулу і Кузнєцову для припинення цього посягання... Після цього... через деякий час Стерненко побіг за Кузнецовим. Стерненко, будучи обуреним черговим нападом на себе, на грунті раптово виниклих неприязних відносин до Кузнєцова, з метою помсти останньому за це... діючи умисно, з ножем з метою заподіяння смерті завдав Кузнєцову мінімум три удари по тулубу останнього, завдавши йому, згідно з висновком експерта, різану рану грудної клітини справа, різану рану правого плеча... колото-різане поранення грудної клітини зліва, в ході якого було пошкоджено серце, що призвело до гострої крововтрати та шоку, що стало причиною смерті Кузнєцова на місці події. Після цього для надання своїм діям вигляду перебування в стані необхідної оборони з метою уникнення кримінальної відповідальності Стерненко завдав собі поперечно орієнтовану різану рану лівої кисті, і вертикально орієнтовану рану на лівій кисті в середній верхній її частині..." - повідомив прокурор.

Також прокурор акцентував на ризики, які, на думку звинувачення, існують, зокрема, щодо можливого знищення, приховування або перекручення речей чи документів, які можуть мати важливе значення для слідства в плані можливого незаконного впливу на свідків.

Представник обвинувачення попросив обрати для Стерненка запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета і здачею документів для виїзду за кордон на зберігання.

Стерненко заявив, що прокурор нібито фабрикує проти нього звинувачення і хоче вписати в повідомлення про підозру вигадану версію про те, що він нібито сам атакував свого нападника.

В СБУ підготували підозру Стерненку у справі про умисне вбивство.

Активіст також повідомив, що йому готують підозру за статтею 263 Кримінального кодексу України "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".

Вчора поліція прийшла додому до Стерненка, щоб здійснити примусовий привід в СБУ для вручення підозри. Активіст заявив, що сам піде туди о 12:00.

Сьогодні активісти запалили фаєри у будівлі Шевченківського райсуду Києва, де проходить засідання по обранню запобіжного заходу активісту Сергію Стерненку.

    Реклама на dsnews.ua