• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Прокурора по справі Семочко звільнили з-за відмови підозрювати Порошенко, - Корецький

Реклама на dsnews.ua

Прокурора, який розслідував призначення в Службу зовнішньої розвідки Сергія Семочко п'ятим президентом Петром Порошенком, звільнили з-за відмови підписати підозра політику

Про це розповів керівник слідчої групи ДБР, який веде більшість справ проти Порошенка, Олег Корецький в інтерв'ю "Главкому", передає "ДС".

За його словами, колишній адвокат побіжного президента Віктора Януковича, а нині перший заступник директора ДБР Олександр Бабіков знав, що у справі проти Порошенка про призначення Сергія Семочко на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки немає складу злочину, але вимагав від слідчих викликати Порошенко на допити.

"На певному етапі я Бабикову говорив, і він сам висловлював таку точку зору, що за Семочко немає складу злочину. А складу злочину немає, тому що немає істотної шкоди. Тому що отримані кошти у вигляді заробітної плати не є збитками ще з 2000 року. За Семочко Бабіков мені в очі казав, що там немає складу злочину. Тобто він знає це", - зазначив Корецький.

Він додав, що рішення про винесення підозри Порошенко - це відповідальність генпрокурора Венедиктової.

"Навіщо там повідомляли про підозру? Це питання до Венедиктової, тому що це вона як генпрокурор повідомляла про підозру екс-президенту. Вона на себе взяла всю повноту відповідальності. Їй надалі і відповідати, якщо там буде виправдувальний вирок", - сказав Корецький.

Він також заявив, що Ірина Венедкитова, яка очолювала ДБР до призначення генпрокурором, досі впливає на бюро і на так звану "харківську команду.

"На мою думку, має (вплив - ред.) 100%. Я на нарадах не був присутній, але переконаний, що їх проводять. Навіть щоб підписати підозру Семочко... Воно ж не просто так з'явився. Більше вам скажу: за Семочко прокурор, який спочатку вів це кримінальне провадження, не хотів підписувати підозру. І його поміняли на людину, яка погодилася підписати", - повідомив Корецький.

"З моєї точки зору, в ряді кримінальних проваджень, які сьогодні є, однозначно не мають складу злочину. У деяких навіть події злочину взагалі немає", - сказав він.

Як повідомляла "ДС", 8 липня Печерський районний суд Києва продовжив до 10 жовтня терміни розслідування у справі про призначення Сергія Семочко першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки, в якому Петро Порошенко є підозрюваним. Проте через кілька годин прокурор оголосив про завершення розслідування і направлення справи до суду.

    Реклама на dsnews.ua