• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Прокурори у формі та з класними чинами: до Верховної Ради внесли законопроєкт

Внесений до Верховної Ради законопроєкт №3062 передбачає повернення класних чинів та форми українським прокурорам

Офіс генерального прокурора
Офіс генерального прокурора
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив член комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Владлен Неклюдов, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу партії "Слуга народу".

У процесі реформування прокуратури, що розпочався після 2014 року, чини та форму скасували.

Парламентар підкреслив, що це було поспішне рішення "через досить поверхневий погляд на питання".

"Фактично класний чин — це додаткова мотивація до кар’єрного зростання, підняття престижу служби, один із дієвих механізмів підвищення кваліфікації та ефективності роботи. Тому було б цілком справедливо повернути прокурорам можливість отримати класний чин, який допоможе ефективній роботі прокурора", — заявив нардеп.

За даними опитування, понад 40% прокурорів вважають класний чин показником успішності кар’єри, хоча й не таким значним, як службове підвищення. Майже для третини класний чин є показником професіоналізму, а чверть опитаних зазначили, що це непоганий матеріальний стимул.

Закон пропонує, щоб це відбувалося за результатами здачі обов’язкового кваліфікаційного іспиту або атестації, на яких перевіряється рівень підготовки.

"А також хочемо надати право на таку відзнаку за вислугу років, але виключно після закінчення терміну служби на посаді. Прокурор зможе отримати чин державного радника юстиції України, державного радника юстиції 1, 2 і 3 класів. Їх надаватиме президент. За кожен чин виплачується щомісячна надбавка, розмір якої визначить уряд", — розповів парламентар.

Передбачається, що прокурори, яким присвоєно класні чини, будуть мати єдиний формений одяг із відповідними відзнаками, що видаватиметься безкоштовно.

"Вона підкреслить процесуальний статус прокурора, викликатиме повагу та дисциплінуватиме учасників кримінального процесу", — заявив Неклюдов.

Нагадаємо, після завершення реформи прокуратури оклад рядового прокурора в Офісі генпрокурора з колишніх 7 тисяч зріс до майже 29 тисяч гривень, не рахуючи надбавок та премій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua