• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Протести в Білорусі: Україна, Польща і Литва зробили заяву

Реклама на dsnews.ua

Міністри закордонних справ так званого "Люблінського трикутника" (Україна, Польща, Литва) стурбовані масовими протестами в Білорусі і закликали владу республіки утриматися від силового придушення акцій

Про це йдеться в спільній заяві міністрів закордонних справ трьох країн, передає "ДС" з посиланням на прес-службу МЗС України.

"Як міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника, ми глибоко стурбовані ескалацією ситуації в Білорусі після президентських виборів і закликаємо владу утриматися від застосування сили та звільнити всіх затриманих минулої ночі", — сказано в заяві.

Глави МЗС підкреслили, що "повага до основних свобод та прав людини, включаючи демократію та верховенство права, є необхідною для подальшого розвитку незалежної та суверенної Білорусі, яку ми повністю підтримуємо".

Дипломати додали, що ситуацію можна змінити лише за допомогою діалогу.

"За потреби, ми відкриті до будь-якої допомоги у сприянні цьому діалогові. Благополуччя та процвітання Білорусі та її народу важливі для всієї Європи та особливо для нашого регіону. Усі ми зацікавлені у продовженні взаємовигідного діалогу, а також співпраці, заснованої на демократичних цінностях та орієнтованої на створення умов для спільного та стабільного майбутнього.", — резюмували міністри.

Раніше "ДС" писала, що в Мінську поновилися акції протесту проти фальсифікації результатів президентських виборів, які пройшли 9 серпня.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі був основний день голосування на виборах президента країни. Після закриття виборчих дільниць в найбільших містах країни люди масово вийшли на протести проти фальсифікацій. Почалися сутички з поліцією. Силовики застосували світлошумові гранати, сльозогінний газ і водомети. Також було затримано багато людей, в тому числі і журналістів. У країні почалися перебої з інтернетом.

    Реклама на dsnews.ua