• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Протягом року статки Медведчука виросли удвічі, — ЗМІ

Нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук, проти якого запровадила санкції РНБО України, подвоїв свої статки в 2020 році

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні журналістів програми Схеми, які проаналізували декларації політика за 2019 і 2020 роки, передає "ДС"

"За підрахунками журналістів, які проводилися з урахуванням актуального курсу валют за відповідні періоди, в 2019 році грошові активи сім'ї Віктора Медведчука склали 7 878 017 євро, а в 2020 році вдвічі більше — 14 420 848 євро", — йдеться в повідомленні.

При цьому, вказують журналісти, якщо в 2019 році родина політика зберігала гроші переважно в євро та гривнях, то в 2020 році найбільша сума зберігається на рахунку його дружини Оксани Марченко в білоруському "Абсолютбанку" і в російських рублях — більше 784 мільйонів (майже 9, 5 мільйона євро).

Також журналісти помітили і інші зміни в декларації: зокрема, Медведчук зазначив, що Оксана Марченко більше не є бенефіціарною власницею російського мікропідприємства «Основи інвестицій» і фінансової компанії «Тренд Оптима». Також зі списку підконтрольних сім'ї компаній зникли Salaminia Commercial Ltd (Британські Віргінські острови) і Protogems Investments Ltd (Кіпр).

Зате Віктор Медведчук зазначив, що у Оксани Марченко з'явилися ще дві компанії в Росії, пов'язані з нафтовим бізнесом, — ТОВ «Югтранс-НЗНП» і ТОВ «НЗНП Інжиніринг».

Нагадаємо, 19 лютого РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій у відношенні 19 юридичних і восьми фізичних осіб, серед яких народний депутат Віктор Медведчук (ОПЗЖ) і його дружина Оксана Марченко, які є кумами російського президента Володимира Путіна. 20 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій РНБО проти Медведчука терміном на три роки.

Вже 16 березня Медведчук оскаржив санкції РНБО. Тарас Козак, який також разом з дружиною потрапив під санкції, зробив це раніше. 17 березня дружини Медведчука і Козака оскаржили санкції РНБО у Верховному Суді.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua