• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"Провокація": Міноборони прокоментувало інформацію про зупинку військової допомоги від США

Міністр оборони Андрій Таран вважає провокацією та інфовкидом інформацію ЗМІ про нібито замороження США надання Україні безпекової допомоги

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у коментарі Тарана, опублікованому на сайті Міноборони, передає "ДС".

"Росія веде війну проти нас на всіх фронтах, у тому числі інформаційному. Не дивно, коли так звані "ЗМІ" держави-агресора відпрацьовують завдання з інформаційних операцій. Вони є неприхованою зброєю воєнної машини РФ. Дивує і викликає жаль, коли деякі вітчизняні медіа, у тому числі з тих, що відносять себе до якісних ресурсів, ведуться на провокації, не перевіряють зміст та джерела такого роду інфовкидів, та стають сліпим інструментом інформаційної війни у руках ворога", — сказав Таран.

Таран нагадав, що з 2020-го року Міністерство оборони реалізовує другий етап оборонної реформи, важливим елементом втілення якої має стати об’єднання національних та іноземних ресурсів задля залучення необхідних інвестицій у створення визначених спроможностей. У цьому контексті Україна тісно співпрацює з міжнародними партнерами, в першу чергу, зі США.

За його словами, упродовж січня-березня 2021 року Міністерство оборони у взаємодії з іншими уповноваженими органами державної влади України та американськими партнерами організувало роботу щодо оцінювання стану реалізації завдань оборонної реформи та реформи оборонно-промислового комплексу.

У результаті, на початку квітня 2021 року Міноборони передало Міністерству оборони США відповідний підсумковий документ, який 11 червня 2021 року, після відповідної сертифікації Пентагоном та Держдепартаментом, був схвалений Конгресом США.

Нагадаємо, 11 червня президент Володимир Зеленський оголосив про те, що Пентагон затвердив другу частину допомоги Україні в сфері безпеки у розмірі 150 млн доларів. Пакет готувався на тлі нарощування Росією своїх сил біля кордону з Україною та на окупованих територіях.

Учора видання Politico з посиланням на джерела повідомило, що Білий дім заморозив надання Україні нового пакету озброєння та військової допомоги на 100 млн доларів – начебто після того, як Росія оголосила про відведення своїх сил та розпочалася підготовка до зустрічі Джо Байдена і Володимира Путіна.

У Білому домі інформацію про затримку допомоги Україні у сфері безпеки спростували і назвали "нонсенсом".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua