• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Проєкт постанови про створення ТСК щодо Медведчука і "вагнерівців" зареєстровано в Раді

У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови про створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, спрямованих на співпрацю з державою-агресором

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Автором документу став голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, інформує "ДС".

Проєкт постанови №5243 "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України" вже оприлюднено на сайті Верховної Ради.

"Головним завданням Тимчасової слідчої комісії є вивчення та розслідування фактів щодо можливого надання представниками державної влади України та іншими особами державі-агресору допомоги в протиправній діяльності проти України, а також виявлення та попередження загроз суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній економічній чи інформаційній безпеці України", — йдеться у пояснювальній записці.

Метою створення ТСК є "встановлення фактів щодо можливих протиправних дій представників державної влади України, спрямованих на співпрацю з державою-агресором та іншу антиукраїнську діяльність".

В пояснювальній записці зазначається, що в засобах масової інформації опубліковано аудіозаписи, які свідчать про співпрацю представників державної влади України з посадовими особами держави-агресора, зокрема щодо схем постачання електроенергії до анексованого Російською Федерацією Криму, питання обміну військовополоненими на тимчасово окупованому Донбасі, отримання прибутку ціною державних інтересів, прав та свобод громадян України.

Головою комісії пропонується обрати народного депутата від фракції "Слуга народу" Марʼяну Безуглу, а її заступником — депутата від "Опозиційної платформи — За життя" Нестора Шуфрича. Усього у роботі ТСК братимуть участь 11 народних депутатів.

Раніше Арахамія заявляв, що "Слуга народу" ініціює створення у Верховній Раді тимчасової слідчої комісії з розслідування справи "вагнерівців" та "плівок Суркова-Медведчука".

Як писала "ДС", Служба безпеки пообіцяла "уважно вивчити" записи розмов колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова та проросійського народного депутата Віктора Медведчука.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua