• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Пушилин і Пасічник синхронно попросилися в Україну

Реклама на dsnews.ua
Ватажки самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" Денис Пушилин і Леонід Пасічник одночасно закликали президента України Володимира Зеленського надати Донбасу "особливий статус"

Напередодні, 1 липня, відповідні заяви опублікували сепаратистські ЗМІ, передає "ДС"

В інформаційному просторі на підконтрольних територіях Донеччині вже кілька місяців активно поширюється т. зв. "флешмоб" #ЗеленскийПризнайВыборДонбасса. Він з'явився синхронно в обох так званих республіках і поширювався через офіційні ЗМІ" бойовиків, повідомляє ТСН.

До "флешмобу" активно долучаються місцеві "керівники" окупованих міст і закликають українську владу виконати Мінські домовленості, надати Донбасу особливий статус і визнати їх право на інтеграцію з РФ.

3 липня майже синхронно цей "флешмоб" підтримали і ватажків бойовиків "Л/ДНР".

"Переконаний, що таким суто мирним шляхом ми доб'ємося припинення війни, виконання Києвом Мінських угод (в першу чергу особливий статус) і визнання права Донбасу на інтеграцію з Російською Федерацією", - заявив Пасічник.

Майже схожою заявою відзначився і ватажок донецьких бойовиків Пушилин.

Зазначимо, що Мінські домовленості, до яких апелює Пушили і Пасічник, передбачають відновлення територіальної цілісності України шляхом надання тимчасово окупованих територіях Донбасу статусу "районів з особливим порядком місцевого самоврядування". Поняття "особливий статус" в документі відсутня. Таким чином, фактично ватажків бойовиків виступили за повернення окупованих територій Донбасу до складу України.

Як повідомлялося, 1 липня керівника терористичної угруповання "Луганська народна республіка" Леоніду Пасічнику було повідомлено про підозру у вчиненні низки кримінальних правопорушень. Зокрема, мова йде про ч. 1 ст. 109 - дії, вчинені з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, ч. 2 ст. 110 - посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, ч. 1 ст. 258-3 КК України - керівництво терористичною організацією. Найжорсткіше з передбачених покарань за ці злочини - тюремне ув'язнення строком на 15 років і конфіскація майна.

    Реклама на dsnews.ua