• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Путін заявив, що відносини України і Росії зіпсувалися не через Крим

Реклама на dsnews.ua

Президент Росії Володимир Путін сказав, що причиною погіршення відносин Києва і Москви нібито стала не окупація Кремлем Криму

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Росія-1", передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Те, що у нас відносини зіпсувалися з Україною, з Кримом в принципі не пов'язано", — сказав Путін.

Він також висловив упевненість, що "ця піна (погані відносини двох країн — "ДС") рано чи пізно зійде".

Нагадаємо, в ніч на 27 лютого 2014 року будівлі Верховної Ради та Уряду АРК захопили російські спецназівці і встановили на них російські прапори. 16 березня того ж року був проведений так званий референдум, а вже через два дні, 18 березня, — проголосили про "приєднання" Криму до РФ.

Деякий час в Україні не було законодавчо встановленої дати початку агресії РФ. Такою датою вважалося 27 березня 2014-го, коли Генасамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій підтримала територіальну цілісність України, визнавши Крим і Севастополь її невід'ємними частинами, іншою — 27 квітня 2014 року — день, коли набув чинності Закон "Про забезпечення прав і свобод на тимчасово окупованій території".

Визначення фактичної дати початку тимчасової окупації Криму і Севастополя — 20 лютого 2014 року — було закріплено Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації" від 15 вересня 2015 року № 685-VIII.

Росія спочатку відмовлялася визнавати факт власної військової агресії. Тільки 17 квітня 2014 року президент РФ Володимир Путін вперше публічно визнав, що у подях в Криму брали участь російські військові. Стало також відомо, що учасникам спецоперації давали медаль "За повернення Криму" (їх отримали як кадрові військові на чолі з Шойгу, так і кримінальники, які "відпрацьовували" скорочення тюремних термінів). На медалі також вказана дата початку окупації — 20 лютого.

    Реклама на dsnews.ua