• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Рада Церков схвалила старт вакцинації в Україні, але застерегла від тоталітаризму

Рада церков і релігійних організацій підтримала початок кампанії з вакцинації в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на сайті Ради, передає "ДС".

"У боротьбі проти коронавирусної загрози настав новий етап, який, за свідченням фахівців, є найбільш ефективним — противірусна вакцинація населення. Підходячи до цього етапу, ми намагаємося і тут допомогти суспільству, державній владі і місцевому самоврядуванню здобути перемогу над пандемією. Імунізація — це перевірений більш ніж столітнім досвідом людства шлях до суспільного здоровʼя", — йдеться в заяві.

Духовенство нагадало про добровільність в питанні вакцинації і просить владу не створювати умови відкритого або прихованого примусу, порушуючи тим самим природні права людини.

"Ніщо, навіть пандемія, не може стати підставою для впровадження тоталітарного контролю над людиною", — зазначено в заяві.

Крім того, в Раді закликають компетентні органи забезпечити доступність вакцини.

"Ми просимо органи державної влади подбати про доступність вакцин для осіб, які потребують допомоги, перш за все тих, хто збіднів унаслідок падіння економіки через пандемію. Слід подумати і про тих, хто готовий придбати вакцину і, не зволікаючи, вакцинуватися, але не може цього здійснити, тому що його черга до безкоштовної вакцинації ще далеко ", — підкреслюється в заяві.

Як писала "ДС", 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини — 500 тис. доз. Препарат вже направили в регіони, 24 лютого стартував процес вакцинації.

За даними МОЗ, за першу добу вакцинальної кампанії в Україні прищепили від COVID-19 159 людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua