• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Рада дала "зелене світло" декрету для чоловіків

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України прийняла в першому читанні і за основу законопроєкт щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька по догляду за дитиною

Проект закону №3695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька по догляду за дитиною" підтримав 301 нардеп, передає "ДС".

Зокрема, законопроєкт надає можливість матері або батькові дитини скористатися правом на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (як рівне право кожного з батьків дитини).

Зазначимо, зараз в Україні такою відпусткою батько може скористатися тільки в разі, якщо мама дитини вийшла на роботу або перебуває тривалий час в лікарні.

Також роботодавець за власні кошти може надавати одному з батьків частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною більшої тривалості.

Крім того, працівник повинен повідомити роботодавця не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня дострокового припинення відпустки по догляду за дитиною.

Також пропонують ввести і новий вид відпустки — "одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів", яким зможе скористатися:

- чоловік, дружина якого народила дитину;

- батько дитини в разі, якщо він не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але вони живуть разом і пов'язані спільним побутом;

- бабуся чи дідусь, або інші повнолітні родичі дитини, які фактично доглядають за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком).

Також батькові дитини поряд з дружиною хочуть дозволити скористатися додатково оплачуваною відпусткою для працівників, які мають дітей або дитину з інвалідністю, тривалістю 10 або 17 (за сукупністю) днів.

    Реклама на dsnews.ua