• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Рада може проголосувати за скорочення числа нардепів до 300 в січні

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт про скорочення кількості народних депутатів повинен потрапити на голосування в сесійний зал Верховної Ради на останньому пленарному тижні січня — до початку наступної сесії парламенту

Про це нардеп фракції "Слуга народу", заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики Ольга Совгиря заявила в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"До сесійної зали він (законопроєкт №1017, — "ДС") повинен потрапити на останньому пленарному тижні в січні. Тому що вимога Конституції — це те, що законопроєкт повинен бути схвалений на наступній черговій сесії. Саме ця наступна чергова сесія в розумінні Конституції — це січень цього року", — сказала Совгиря.

За її словами, прогнозувати, чи наберуться необхідні для прийняття законопроєкту в цілому 300 голосів, можна буде після проведення консультацій з усіма депутатськими фракціями та групами.

Як повідомляла "ДС", комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроєкт №1017 про зменшення конституційного складу ВРУ з 450 до 300 народних депутатів.

Нагадаємо, восени 2020 року в опитуванні "5 запитань від президента" Володимир Зеленський запитав українців, як вони ставляться до ідеї скорочення кількості нардепів до 300 осіб. Офіс президента так і не відповів журналісту руху "Чесно" на інформаційний запит щодо правових підстав для проведення такого опитування та переадресував запит в партію "Слуга народу".

В "Слузі народу" заявили, що за зменшення складу Верховної Ради висловилися майже 90% опитаних. Ще до проведення опитування влада заявляла, що за його результатами до парламенту внесуть відповідні законопроєкти.

    Реклама на dsnews.ua