• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Рада наблизилася до скасування переходу на зимовий і літній час

Народні депутати на пленарному засіданні 3 березня підтримали в першому читанні законопроєкт, яким передбачається встановлення й закріплення в Україні єдиного київського часу та відмова від сезонного переведення стрілок годинників

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Документ №4201 підтримали 277 народних обранців, інформує "ДС".

Автором законодавчої ініціативи є віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук. Раніше він повідомляв, що скасування переведення годинників має багато переваг. За його словами, вчені довели, що щорічний перехід на "літній час" і повернення назад на поясний негативно впливає на здоров’я людей.

Стефанчук також наголошував, що 84% жителів країн ЄС проголосували за скасування переходу на "літній час". На його думку, відмова від переведення годинників сприятиме євроінтеграції України. Також віцеспікер переконаний, що ухвалення цього документу буде спрямоване на протидію агресії з боку Росії. Він пояснює, що нині на окупованих територіях встановлений час держави-агресора.

Нардепи також проголосували за скорочення строків опрацювання законопроєкту №4201 до другого читання, "щоб встигнути проголосувати за нього до того, як потрібно буде переводити стрілки годинника наприкінці березня", пише Depo.ua.

Нагадаємо, в Україні перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 509 від 13.05.1996 року "Про порядок обчислення часу на території України". У неділю, 25 жовтня 2020 року о 4:00 за київським часом стрілка годинника переводиться на 1 (одну) годину назад. Аналогічний порядок обчислення часу діє на території ЄС на підставі директиви 2000/84/ЄС Європейського парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час.

На літній час України переходить в останню неділю березня. В цьому році це мало б відбутися 28 березня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua