• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Рада надала сиротам старше 23 років позачергове право на отримання житла

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада прийняла законопроєкт №3577 у другому читанні, надавши право дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, в тому числі після досягнення ними 23 років, на позачергове отримання житла з житлового фонду

За документ проголосували 330 народних депутатів, передає "ДС" з посиланням на трансляцію засідання Верховної Ради.

"Особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 23 років не втрачають право на позачергове отримання жилого приміщення або, за їх бажанням, — грошової компенсації", — зазначено в тексті закону.

Отримати житло або гроші такі особи можуть за умови, що вони перебувають на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов на момент досягнення 23-річчя.

Передбачено забезпечити сиріт соціальним або орендованим житлом до надання жилого приміщення для постійного проживання.

Закон також регулює і постановку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, місцем походження яких є населені пункти тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній республіці Крим та Севастополі.

Нагадаємо, у вересні Верховна Рада прийняла законопроєкт №3594 за основу в першому читанні, який дозволяє дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які мають інвалідність, жити в прийомних сімʼях до 23 років.

    Реклама на dsnews.ua