• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Рада направила 2,3 млрд гривень у статутний капітал "Південмашу" для погашення боргів

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №3697, направивши 2,3 млрд гривень у статутний капітал "Південного машинобудівного заводу імені А. М. Макарова" для погашення боргів

Про це йдеться в повідомленні "РБК-Україна", передає "ДС".

За нього проголосували 324 нардепа.

У пояснювальній записці підкреслюється, що системна криза на "Південмаші" триває вже більше десяти років. Ще в 2009 році Кабінет міністрів прийняв Державну програму розвитку підприємства, яка передбачала виведення компанії з кризи. Однак внаслідок системного недофінансування ні одна з задач програми не була виконана.

"Особливо загострилася криза в першій половині 2014 року, коли відбулося руйнування зв'язків з традиційними постачальниками і замовниками з РФ. Це призвело до скорочення грошового потоку за основними договорами з 4,25 до 0,12 млрд грн і до зменшення обсягів виробництва більш ніж на 80%", — зазначено в ній.

Близько 6 тисяч співробітників підприємства 10 місяців не отримують виплати по зарплаті. Проблема тривалої заборгованості викликана зривом ряду контрактів і закриттям програми "Морський старт" на початку цього року.

Підкреслимо, з 2,3 млрд гривень на заборгованість по зарплаті виділять 200 млн грн, а на заборгованість перед бюджетом за іншими платежами підуть 2,1 млрд, які після отримання будуть виплачені в бюджет як сплата заборгованості.

    Реклама на dsnews.ua