• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Рада схвалила в другому читанні законопроєкт Зеленського про "суд у смартфоні"

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського №5246, відомий як "суд у смартфоні"

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

"За" проголосували 276 парламентаріїв, передає "ДС".

До другого читання документа надійшло 34 поправки від нардепів, однак профільний комітет вирішив усі їх відхилити. Таким чином проєкт залишився в редакції першого читання.

Законом створюється інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування. Вона забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів та інформації в кримінальних процесах. Нею зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження для реалізації своїх повноважень, прав та інтересів.

Матеріали досудового розслідування, які знаходяться в цій системі, будуть передаватися в електронній формі. Однак за рішенням слідчого, дізнавача, прокуратури, слідчого судді або суду їх можуть передавати і в паперовій формі.

Підписані та узгоджені за допомогою електронного підпису документи в системі і їхні копії в електронній та паперовій формі будуть визнаватися оригіналами.

"Несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування тягне за собою відповідальність, передбачену законом", — ідеться в тексті законопроєкту.

Закон у разі підписання набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Однак у дію його введуть після закінчення шести місяців з дня його опублікування.

Нагадаємо, Зеленський 15 березня вніс на розгляд до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо впровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua